Zamykanie naczynek - policzki

Skóra na policzkach w największym stopniu narażona jest na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak mróz, wiatr czy promienie UV. W wyniku tego często na ich powierzchni pojawiają się nieestetycznie wyglądające siateczki czerwonych naczynek. Jak temu zaradzić? Najlepszym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem na tego typu problemu jest zamykanie naczynek przy użyciu lasera.

Pokaż w mojej okolicy »
Zamykanie naczynek - policzki

Z jaką ilością zabiegów należy się liczyć?

Ilość zabiegów uzależniona jest od stopnia zaawansowania defektu. Jeśli problem dotyczy pojedynczego naczynka, wystarczający będzie jednorazowy zabieg, który skutecznie je zamknie. W sytuacji, gdy policzki pokryte są gęstą siecią widocznych naczynek, konieczne będzie wykonanie kilku zabiegów.

Zabieg zamykania naczynek – na czym polega?

Do zamykania naczynek wykorzystuje się różnej długości fale emitowane przez laser. Zabieg polega na dokonywaniu zmian w obrębie tkanek, podczas których dochodzi do zamykania naczynek. Proces ten nazywa się fototermolizą. Podczas zabiegu może pojawić się lekki dyskomfort w postaci szczypania czy pieczenia.  Jednak przy zastosowaniu laserów nowej generacji, odczucia te są niwelowane dzięki wyposażeniu głowicy w urządzenia, które chłodzą skórę. Należy liczyć się z tym, że po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie, obrzęk lub zasinienie skóry, które mija po kilku dniach.

Kiedy nie należy wykonywać zabiegu zamykania naczynek?

Tak jak przy innych zabiegach, również i w przypadku tego, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Warto się z nimi zapoznać.

Zabiegu nie należy wykonywać u osób :

  • cierpiących na zaburzenia krzepnięcia krwi,

  • chorujących na padaczkę,

  • zmagających się z łuszczycą,

  • będących w ciąży,

  • mających bliznowce,

  • przyjmujących leki obniżające krzepliwość krwi i wywołujących nadmierną wrażliwość na światło.

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Skóra po zabiegu jest bardzo wrażliwa, dlatego należy o nią szczególnie dbać. Do pielęgnacji należy stosować kosmetyki przeznaczone do cery naczynkowej i wrażliwej. Skóra powinna być chroniona przed wilgocią, zimnem i działaniem promieni UV. Warto również stosować dietę bogatą w witaminy PP, C i B2.

Ile kosztuje zabieg zamykania naczynek na policzkach?

Koszt wykonania zabiegu uzależniony jest od wielkości zmian i oscyluje pomiędzy 100 a 400 złotych.