Zamykanie naczynek - dekolt

Z problemem rozszerzonych naczynek pojawiających się na ciele zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Ich zatuszowanie okazuje się być dosyć problematyczne. Nawet dobre podkłady nie są w stanie ich zamaskować, a efekt jest krótkotrwały. Początkowo problem objawia się zaczerwienioną skórą, która ma postać rumienia występującego w sytuacjach napięcia emocjonalnego czy wysokiej temperatury otoczenia. Później zmiany zaczynają przybierać formę drobnych niteczek, tzw. „pajączków”. Defekt ten często pojawia się na dekolcie i zmusza kobiety do zasłaniania tej części ciała. Jednak zmian tego typu można się szybko pozbyć. Rozwiązaniem jest laserowe zamykanie naczynek.

Pokaż w mojej okolicy »
Zamykanie naczynek - dekolt

Dlaczego naczynka krwionośne pękają?

Na pękanie naczynek najbardziej podatna jest sucha i delikatna skóra.  Wystawianie jej na mróz, wiatr czy słońce może pogłębiać problem. Z czasem istnieje ryzyko pojawienia się trądziku różowatego. Dlatego posiadaczki tego typu cery powinny o nią w szczególny sposób dbać.

Laserowe usuwanie naczynek

Zabieg polega na zastosowaniu promieniowania, które emituje głowica lasera. Zjawisko to nosi nazwę fototermolizy. Promieniowanie oddziałuje na hemoglobinę, w wyniku czego dochodzi do zasychania krwi znajdującej się w pękniętym naczynku. Na skutek tego zabiegu naczynko wysycha i zostaje wchłonięte przez organizm. Z reguły wystarczą  2 -3-zabiegi, aby na trwale pozbyć się kłopotu z „pajączkami” na dekolcie.

Korzyści płynące z zastosowania tej metody

Zamykanie naczynek przy użyciu lasera jest zabiegiem trwałym, przynoszącym błyskawiczny efekt. Dyskomfort podczas zabiegu jest niewielki, możliwe jest jedynie odczuwanie lekkiego pieczenia lub szczypania. Po zakończeniu zabiegu skóra może być delikatnie obrzęknięta i zasiniona, co mija po kilku dniach.

Postępowanie przed i po zabiegu

Zanim wykonamy zabieg, należy zrezygnować z opalania ciała. Trzeba również  zaprzestać zażywania niektórych środków leczniczych, takich jak leki przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i przeciwbólowe, oraz tych wywołujących fotouczulenia. Po zabiegu, w celu zmniejszenia obrzęku i dyskomfortu, warto stosować chłodne kompresy, wodę termalną i delikatne kremy nawilżające. Nie stosujmy w tym czasie zabiegów peelingujących ani żadnych innych, które mogłyby podrażniać skórę.

Cena zabiegu zamykającego naczynka na dekolcie

Koszt wykonania zabiegu zamknięcia naczynek w okolicach dekoltu kształtuje się na poziomie 100 – 450 złotych. Cena ta uzależniona jest od wielkości zmian.