Zamykanie naczynek broda

Częstym problemem, znacząco wpływającym na nasz wygląd, są powstające „pajączki”. Jest to nic innego, jak rozszerzone naczynka krwionośne, występujące w postaci cienkich nitek o czerwonej barwie. Ku naszemu utrapieniu, są bardzo widoczne na skórze. Często pojawiają się na brodzie. Na szczęście jest na to skuteczny sposób – zabieg zamykania naczynek. Dzięki niemu nasza broda odzyska piękny wygląd, a my nie będziemy martwić się o ciągłe tuszowanie niedoskonałości.

Pokaż w mojej okolicy »
Zamykanie naczynek broda

Dlaczego powstają „pajączki”?

Głównym powodem pękających naczynek jest posiadanie cery naczynkowej. Osoby z tego typu cerą, notorycznie zauważają pojawiające się na swojej skórze „pajączki”. W pierwszej fazie rozwoju objawiają się rumieniem. Jeśli w tym przypadku skóra (broda) narażona jest na skrajnie zmienną temperaturę, silny wiatr, mrozy, zbyt mocne promieniowanie słoneczne, a nawet złą dietę – wówczas naczynka pękają, tworząc „pajączki”. Mogą pojawiać się również w przebiegu chorób wątroby wątroby lub zaburzeń hormonalnych.

Jak powinno się dbać o cerę naczynkową?

Osobom z cerą naczynkową zaleca się stosowanie kremów pielęgnacyjnych, zawierających witaminy B, C i K. Wychodząc na słońce, konieczne jest korzystanie z kremów z filtrem. Należy także wystrzegać się picia bardzo gorącej herbaty czy kawy, korzystania z gorących kąpieli oraz spożywania bardzo ostrych przypraw.

Zabieg laserowego zamykania naczynek

Zabieg z wykorzystaniem lasera sprawi, że problematyczne „pajączki” znikną raz na zawsze. Wiązki lasera są pochłaniane przez hemoglobinę i docierają do naczyń krwionośnych. Następuje proces tzw. termolizy, podczas którego wytwarzana jest energia cieplna, która z kolei skutecznie wysusza ścianki naczyń krwionośnych. Skutkiem procesu jest zanik rozszerzonych naczynek, które zostają wchłonięte przez organizm. Dzięki temu nie są już widoczne na skórze. Zabieg jest naprawdę rewelacyjny, ponieważ często wystarczy skorzystać z niego raz, aby trwale i skutecznie pozbyć się „pajączków”. Jedynie w niektórych przypadkach warto powtórzyć go ok. 3 razy.

Przygotowanie do zabiegu oraz wskazówki po jego wykonaniu

Zanim skorzystamy z laserowego zamykania naczynek, powinniśmy udać się na konsultację lekarską. Specjalista określi głębokość powstałych zmian i na tej podstawie dobierze długość wiązki laserowej. Około 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki o działaniu fotouczulającym oraz te, które zawierają kwas salicylowy. Zaleca się picie dużej ilości wody. Po zabiegu laserowego zamykania naczynek przez około 30 dni należy wystrzegać się opalania. Natomiast ok. dwa tygodnie po zabiegu nie powinno się zażywać gorących kąpieli, korzystać z solarium, sauny, a nawet zabrania się uprawiania intensywnych sportów.

Cena laserowego zamykania naczynek na brodzie

Koszt jednego zabiegu zamykania naczynek na brodzie wynosi ok. 100 zł.