Przejdź do głównej zawartości

Zamykanie naczynek krwionośnych

Cera naczynkowa jest dla wielu jej posiadaczy ogromnym utrapieniem. Odpowiednia pielęgnacja oraz nieustanne ukrywanie popękanych naczynek nie jest łatwe. W celu tuszowania źle wyglądających „pajączków” często potrzeba dużej ilości podkładu, kremu i korektora. Niestety takie czynności dają krótkotrwały efekt. Z pomocą przychodzi popularny zabieg laserowego zamykania naczynek. Dzięki niemu skutecznie usuniemy popękane naczynka i odzyskamy piękny wygląd.

Pokaż w mojej okolicy »
Zamykanie naczynek krwionośnych

Czym spowodowane jest powstawanie „pajączków” na skórze?

Nieestetycznie wyglądające „pajączki” są skutkiem pękających naczynek krwionośnych. Przyczyną są zmiany powstające w obrębie naczyń włosowatych. W pierwszej fazie wyglądem przypominają tradycyjny rumieniec na twarzy, powstały np. z powodu mrozu. Każdy jest jednak inny. U niektórych naczynka mogą rozszerzyć się tak bardzo, że wskutek tego na skórze pozostanie ślad w postaci „pajączka”.

W jaki sposób leczyć „pajączki”?

Zazwyczaj lekarze rozpoczynają leczenie jedną z najmniej inwazyjnych metod. Polega ona na przepisaniu odpowiednich leków, które skutecznie uszczelnią naczynka krwionośne. Jeśli okaże się, że metoda nie jest skuteczna, można skorzystać z zabiegu medycyny estetycznej. W ofercie gabinetów znajdziemy zabieg laserowego zamykania naczynek krwionośnych.

Jak wygląda zabieg laserowego zamykania naczynek?

Jest to w pełni bezpieczny zabieg. Co więcej, ryzyko wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych jest minimalne. Laserowe zamykanie naczynek krwionośnych wykonuje się poprzez wykorzystanie lasera bezpośrednio na obszar skóry z „pajączkami”. Odpowiednio dobrana długość fal skutecznie zamyka naczynka, co powoduje usunięcie „pajączków”. Po zabiegu skóra wygląda zdrowo i pięknie. Efektywne zamykanie naczynek nie kończy się jednak po wyjściu z gabinetu. Ważna jest odpowiednia pielęgnacja po zabiegu. Koniecznie należy chronić skórę przed słońcem. Wykluczone jest również korzystanie z solarium, a nawet stosowanie makijażu (jeśli zabieg przeprowadzany był na twarzy). Warto pamiętać, że przy większych „pajączkach” zabieg powinno się powtórzyć kilka razy, aby uzyskać oczekiwany efekt.

Cena zabiegu laserowego zamykania naczynek

Zabiegi te nie należą do tanich. Są jednak bardzo skuteczne. Za pojedynczy zabieg na niewielkiej powierzchni ciała zapłacimy ok. 50 zł – 100 zł. Natomiast większy obszar ciała, poddany zabiegowi laserowego zamykania naczynek, będzie nas kosztował ok. 1200 zł.