Przejdź do głównej zawartości

Odmładzanie i modelowanie twarzy

Zapewne każda z Pań chce wyglądać atrakcyjnie i młodo przez długi czas. Powstrzymanie procesu starzenia się skóry jest dla kobiet sprawą dużej wagi. W obecnych czasach, dzięki wielu nowoczesnym zabiegom medycyny estetycznej, łatwo możemy oszukać czas. Nie od dziś wiadomo, że piękny wygląd to wyższa samoocena oraz niegasnąca pewność siebie.

Pokaż w mojej okolicy »
Odmładzanie i modelowanie twarzy

Odmładzanie

Poczucie młodości, pomimo starszego wieku, pozwala kobiecie czuć się nadal atrakcyjnie i pięknie. Większość Pań stara się walczyć z oznakami przemijającego czasu. Pojawianie się zmarszczek wcale nie oznacza, że jesteśmy na nie skazane. Owszem, z upływem lat aktywność biologiczna komórek znacznie maleje, powodując osłabienie procesów regeneracyjnych. Nie panikujmy, jest na to sposób – medycyna estetyczna.

Modelowanie kształtu twarzy

Przyjmuje się, że najlepszy kształt twarzy to owal. Upływający czas niestety nie działa na korzyść. Twarz z biegiem lat zmienia swój kształt. Na szczęście popularne zabiegi medycyny estetycznej dają kobietom w każdym wieku możliwość regulowania kształtu swojej twarzy.

Kilka wybranych rodzajów zabiegów odmładzania i modelowania twarzy

Lifting

To bardzo innowacyjny zabieg odmładzająco - ujędrniający, z wykorzystaniem złotych nici. Polega na wszczepianiu pod skórę nici z prawdziwego złota. Wokół złota gromadzone są komórki, które odbudowują strukturę skóry. Ponadto złoto posiada właściwości bakteriobójcze.

Kwas hialuronowy

To kwas pozyskiwany głównie z tkanek zwierzęcych. Zabieg polega na wstrzykiwaniu substancji przy pomocy igły lub kaniuli. Stosowany jest m.in. do modelowania ust i owalu twarzy, wypełniania zmarszczek, blizn potrądzikowych oraz korekt nosa. Decyzję o zabiegu należy skonsultować z lekarzem specjalistą.

Botoks

Jest to bezpieczna toksyna, którą stosuje się m.in. do wypełniania zmarszczek. Botoks działa jedynie w miejscu (a raczej w mięśniu), gdzie został wstrzyknięty. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Twarz wygląda na bardziej wypoczętą i świeżą.

Sonoforeza

To mikromasaż ultradźwiękami. Zabieg składa się z czterech etapów. Najpierw kosmetolog wykonuje demakijaż. Potem oczyszcza twarz, po czym nakłada ampułkę z substancją. Na koniec wykonuje masaż za pomocą specjalnego urządzenia z głowicą. To bezbolesny zabieg, trwający ok. pół godziny. Polecany jest w doraźnym poprawieniu elastyczności skóry.

Fotoodmładzanie

To jeden z najczęściej wybieranych zabiegów. Polega na biostymulacji tkanek, która wpływa na poprawę wyglądu skóry. Kosmetolog używa światła, przez co pobudza komórki do produkcji kolagenu i elastyny. Trwa ok. 20 – 60 minut.

Laseroterapia

To bardzo skuteczna metoda na ślady starzenia się skóry oraz zwalczanie wszelkich niedoskonałości. Zabieg polega na oddziaływaniu dużej ilości cienkich wiązek na skórę. Wykonywany jest z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Zazwyczaj efekt widoczny jest po 2 – 4 zabiegach.