Przejdź do głównej zawartości

Mezoterapia

Czym jest i jak działa mezoterapia? Jest to niechirurgiczny zabieg, który polega na dostarczaniu do skóry substancji leczniczych. W zależności od potrzeb i miejsca, w którym mezoterapia jest wykonywana, mogą zostać użyte m.in kwas hialuronowy, L-karnityna czy kofeina. Dzięki miejscowej aplikacji, substancje te mogą działać natychmiastowo. Efekt widoczny jest znacznie szybciej, a dodatkowo nie musimy obciążać wątroby i nerek.

Pokaż w mojej okolicy »
Mezoterapia

Jakich efektów można się spodziewać?

Mezoterapia ma bardzo szerokie zastosowanie. Może być stosowana na twarzy w celu ujędrnienia skóry, wygładzenia zmarszczek i przywrócenia blasku. Znajduje swoje zastosowanie także w przypadku łysienia. Dzięki pobudzeniu skóry i podaniu odpowiednich substancji leczniczych, jest w stanie zablokować proces wypadania włosów. Co więcej, włosy zaczynają odrastać nawet w 20%! Mezoterapia skutecznie pomaga w walce z cellulitem. Zabieg pobudza metabolizm komórek tłuszczowych, dzięki czemu skóra jest jędrniejsza, a my możemy w znacznym stopniu pozbyć się pomarańczowej skórki.

Jak często?

Mimo, że pierwsze efekty można zobaczyć od razu po zabiegu, warto przeprowadzać go regularnie. Aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty, mezoterapia powinna być wykonywana przez okres od dwóch do czterech miesięcy w odpowiednich odstępach czasu między zabiegami. W zależności od indywidualnego uwarunkowania, przerwa między kolejnymi wizytami w salonie powinna wynosić od 10 do 14 dni.