Przejdź do głównej zawartości

Karboksyterapia Kraków

Marzysz o nieskazitelnie gładkiej cerze bez zmarszczek? Niestety naturalne procesy zachodzące w skórze powodują, że z biegiem czasu staje się ona wiotka i pozbawiona jędrności, a początkowo płytkie zmarszczki coraz głębsze. Domowe metody i działania profilaktyczne są często niewystarczające, dlatego z pomocą przychodzą usługi kosmetologiczne. Jedną z nich jest zabieg karboksyterapii w Krakowie. Na czym polega i jakie przynosi efekty?

Spróbuj karboksyterapię w Krakowie i przekonaj się, jak działa

Widoczne oznaki starzenia, ziemista, zmęczona skóra mogą być tylko wspomnieniem. Karboksyterapia dekoltu i twarzy to właściwie bezbolesny zabieg. W jego trakcie można odczuwać wyłącznie delikatne rozpieranie skóry, ale warto zaryzykować chwilowy dyskomfort dla późniejszych efektów. Używany w czasie zabiegu dwutlenek węgla widocznie wygładza skórę oraz przywraca jej promienny blask. Wszystko za sprawą odbudowywania włókien kolagenowych. Na czym dokładnie polega ta metoda? Zaczyna się od kontrolowanego wstrzyknięcia dwutlenku węgla, który przenika bezpośrednio do skóry właściwej. Iniekcja wykonywana jest sterylną, cienką igłą, a sam zastrzyk wywołuje powstawanie stanu zapalnego. Odpowiedzią są naturalne procesy obronne, które stymulują procesy regeneracyjne. Jednocześnie zostaje pobudzone mikrokrążenie skóry, dzięki czemu komórki otrzymują więcej tlenu i składników odżywczych. Karboksyterapia na twarz przynosi widoczną poprawę wyglądu skóry, odbudowując jej struktury od wewnątrz. Przede wszystkim usprawnia metabolizm komórek skóry właściwej, powoduje kontrolowane rozszerzanie naczyń krwionośnych, co wpływa na stymulację mikrokrążenia. Równocześnie pobudza powstawanie nowych naczyń krwionośnych. Wszystkie te działania przekładają się na wzmożony transport tlenu i składników odżywczych, produkcję kolagenu i elastyny, co sprzyja odbudowie włókien kolagenowych. Efektem tego jest jędrna, promienna cera bez zmarszczek.

Karboksyterapia twarzy - dla kogo?

Karboksyterapia na twarz to zabieg odmładzający, który łączy działanie ujędrniające, przeciwzmarszczkowe i nawilżające. Jego główną zaletą jest działanie w głębokich warstwach skóry, a nie tylko powierzchniowo. Ponadto wielopoziomowe działanie w obszarze skóry właściwej, jak i regeneracja włókien kolagenowych powodują, że zabieg ma szerokie zastosowanie naprawcze oraz profilaktyczne. Istnieje jednak grupa problemów, którym dedykowany jest zabieg. Jeśli zauważyłaś, że Twoja skóra jest zmęczona, przesuszona i utraciła zdrowy kolor lub owal Twojej twarzy zaczyna opadać, to zabieg karboksyterapii jest dla Ciebie. Wskazaniem do zabiegu karboksyterapii na twarz są również zmarszczki (poprzeczne czoła oraz w okolicach oczu tzw.„kurze łapki"), charakterystyczne cienie i worki pod oczami, a także pojawiające się obrzęki i opuchnięcia. Wstrzykiwanie dwutlenku węgla polecane jest również osobom, które chciałyby przeciwdziałać pierwszym oznakom starzenia lub działać profilaktycznie. Na zabieg można umówić się w Krakowie, korzystając z wygodnej aplikacji Moment.pl lub strony internetowej.

Karboksyterapia na twarz - kiedy oczekiwać efektów?

Skuteczność karboksyterapii jest bardzo indywidualna, jednak jednym z ważniejszych czynników jest ilość wykonanych zabiegów. Decydując się na usługę, warto zdawać sobie sprawę, że kluczem do sukcesu jest zrealizowanie pełnej serii, czyli od 6 do 12 zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych. Kolejne wizyty powinny mieć miejsce co 2-3 dni. Przebieg zabiegu ustalany jest indywidualnie z każdym pacjentem, ponieważ decydujący wpływ mają tutaj: rodzaj i lokalizacja zmarszczek, ich głębokość, a także indywidualne uwarunkowania i możliwości adaptacyjne skóry. W gabinecie w Krakowie można ustalić przebieg leczenia, a profesjonalne kosmetyczki wyjaśnią wszelkie wątpliwości. Pacjent nie tylko otrzymuje szczegółowy plan leczenia, diagnozę swoich problemów, ale przede wszystkim merytoryczne wsparcie kosmetyczne. W związku z tym zapraszamy do wybrania najbliższego gabinetu, zapoznania się z ofertą i umówienia się na zabieg karboksyterapii.