Przejdź do głównej zawartości

Chirurgia plastyczna

Utrapieniem wielu Pań są defekty ciała, które sprawiają, że kobiety czują się nieatrakcyjne. Z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna. Dzięki tej ostatnio mocno popularnej dziedzinie medycyny, każda niezadowolona ze swojego ciała kobieta, ma szansę poprawy swojego wyglądu. Dla wielu Pań, piękne ciało to znacznie lepsza jakość życia oraz nieustająca pewność siebie.

Pokaż w mojej okolicy »
Chirurgia plastyczna

Zakres chirurgii plastycznej

Chirurgia plastyczna to dziedzina, która skupiona jest na przeprowadzaniu różnorodnych zabiegów. Cel jest jeden – spełnienie życzenia klientki, co sprawi, że poczuje się piękna. Pełna akceptacja swojego ciała jest bardzo ważna. Jeżeli jest niepełna, drastycznie spada pewność siebie. Chirurgia plastyczna nieustannie się rozwija, przez co staje się coraz bardziej popularna. Znacznie mniej ograniczony dostęp sprawia, że coraz więcej Pań decyduje się na „poprawki” swojego ciała. Ważne jest, aby specjalista chirurgii plastycznej znał się na rzeczy. Powinien posiadać dużą wiedzę, doświadczenie, a także przynajmniej kilkunastoletnią praktykę zawodową. Tu nie ma miejsca na błędy. Lekarz powinien działać  profesjonalnie, a przy tym przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Zabiegi wykonywane są zwykle na sali operacyjnej.

Rodzaje zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej

Jest ich naprawdę wiele. Natomiast najbardziej popularne są: korekty uszu, nosa, plastyka powiek, powiększanie oraz podniesienie piersi, plastyka brzucha, lifting szyi i twarzy, liposukcja oraz ginekomastia.

W jakich przypadkach wykonuje się zabiegi?

Teoretycznie zabiegi chirurgii plastycznej przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które na skutek chorób, wypadku lub operacji, doznały nieestetycznych zniekształceń na ciele. Dzięki zabiegom możliwe jest przywrócenie dawnego wyglądu. Zwykle są to operacje twarzy, głowy, intensywnych oparzeń skóry oraz kończyn. Chirurgia plastyczna daje również możliwość pozbycie się uciążliwych wad wrodzonych. Oczywiście wiele kobiet zupełnie niepotrzebnie decyduje się np. na korektę nosa. Zabieg spowodowany jest w tym przypadku nieakceptowaniem dotychczasowego kształtu nosa. Dziedzina ta pozwala też odmłodzić się o kilka lat, poprzez skorzystanie z liftingu. Wymodelowanie ciała oraz usunięcie tkanki tłuszczowej również wpisują się w zakres działań chirurgii plastycznej.

Zanim jednak zdecydujemy się na operację plastyczną, warto najpierw dobrze to przemyśleć. Cechą charakterystyczną zabiegów jest ich inwazyjność, a więc następuje użycie skalpela. Bardzo ważne jest przygotowanie się do zabiegu, na etapie którego powinno się wykonać badania zlecone przez specjalistę. Należy też pamiętać, że po operacji czekać nas będzie okres rekonwalescencji.