Przejdź do głównej zawartości

Botoks

W ostatnich latach botoks staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem zatrzymującym czas. I to nie tylko wśród kobiet. Również mężczyźni chcą w ten sposób zamaskować oznaki starzenia i poprawić niedoskonałości swojej urody. Większość osób kojarzy botoks z zabiegiem wykonywanym na twarz w celu usunięcia zmarszczek i wygładzenia skóry. Jednak warto wiedzieć, że za pomocą botoksu można pozbyć się również innych przypadłości czy dolegliwości, takich jak zez, nadpotliwość czy bóle migrenowe.

Pokaż w mojej okolicy »
Botoks

Zabieg z użyciem botoksu – na czym polega?

Botoks stosuje się zazwyczaj na czoło, w okolice oczu, brwi i ust, czyli tam, gdzie najczęściej pojawiają się zmarszczki. Zabieg trwa około 15 minut i polega na wstrzyknięciu odpowiedniej ilości botoksu w mięśnie twarzy, które są odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Pomimo że do wykonania zabiegu używana jest igła, nie jest on zbyt bolesny i nie wymaga stosowania znieczulenia. Efekty w postaci wygładzonej, promiennej skóry widoczne są już po 2 – 3 dniach od wykonania zabiegu.

Jak postępować przed i po zabiegu?

  • Pierwszy krok, jaki należy wykonać to wybór odpowiedniego salonu. Trzeba zwrócić uwagę na to, aby personel wykonujący tego typu zabiegi posiadał stosowne kwalifikacje i umiejętności. Oddanie się w złe ręce może skutkować nieodwracalnym oszpeceniem ciała.

  • Po zabiegu ważne jest „oszczędzanie” tych mięśni twarzy, które zostały poddane działaniu botoksu.

  • Należy również unikać eksponowania skóry na działanie promieni słonecznych.

  • Warto pamiętać, aby nie nadużywać tego zabiegu. Botoks można stosować nie częściej niż dwa razy na miesiąc.

Jaki jest koszt zabiegu z wykorzystaniem botoksu?

Zabiegi wygładzenia zmarszczek przy użyciu botoksu, mogą mieć różne ceny. Zależą one przede wszystkim od ich głębokości i partii ciała, na których zabieg jest wykonywany. W dużych miastach za botoks zapłacimy od 100 do nawet 2000 złotych.