Przejdź do głównej zawartości

Floating

Dbanie o dobry sen i odpowiednia dieta to niezbędne czynniki do tego, aby organizm mógł się zregenerować. Co jeszcze możesz zrobić aby wspomóc swój organizm w tym procesie? Godzinna sesja w kapsule floatingowej odpowiada 4 godzinom snu i może zdziałać cuda!

Pokaż w mojej okolicy »
Floating

Czym jest floating?

Jest to przyjemny sposób na doświadczenie relaksu w dźwiękoszczelnej, ciemnej kapsule, która wypełniona jest słoną wodą o temperaturze ciała. Ma to na celu usunięcie jakichkolwiek bodźców działających na zmysły, aby ciało mogło oddać się w stan głębokiego relaksu. Mózg nie musi kontrolować pracy mięśni, ponieważ ciało delikatnie kołysze się na powierzchni roztworu, dzięki czemu może przejść w stan odpoczynku. Floating wpływa pozytywnie także na kondycję skóry, która po wyjściu z wody jest jędrna i nawilżona, a zmarszczki i blizny mniej widoczne. 

Relaks dla ducha i ciała

Osoba poddająca się floatingowi jest w stanie osiągnąć bardzo głębokie rozluźnienie, pozostając przy tym w świadomości swojego otoczenia i tego, czego aktualnie doświadcza. Odpoczywa nie tylko jej ciało, które poddane jest szybkiej regeneracji, ale także umysł, który zwiększa swą kreatywność i łatwo odnajduje rozwiązywania problemów. Wytwarzane są duże ilości serotoniny oraz endorfin, a stres zostaje zredukowany.

Co się dzieje w kapsule?

Po wejściu do kabiny jej drzwi zostają zamknięte, jeśli jest to mniejsza kapsuła, zamykane jest wieko. Osoba korzystająca z zabiegu kładzie się na powierzchni wody, oddając się przyjemnemu uczuciu rozluźnienia. Nie należy obawiać się utonięcia, ponieważ głębokość wody w kapsule wynosi zaledwie ok. 30 cm. W dodatku obecność soli w wodzie nie jest przypadkowa. Jej wysoka koncentracja zwiększa gęstość wody, a co za tym idzie, uniemożliwia utonięcie. Dzięki temu osoba korzystająca z sesji floatingu unosi się na wodzie i nie odczuwa działania siły grawitacji. Temperatura ciała, wody i powietrza w kapsule jest niemalże taka sama, co daje poczucie jedności z otoczeniem.

Jak się przygotować?

Nie musisz robić nic szczególnego. Weź ze sobą to co na basen - ręcznik i klapki. Woda w kapsule jest słona więc aby uniknąć nieprzyjemnego pieczenia, posmaruj ewentualne rany na ciele wazeliną. To sprawi, że żaden ból nie zakłóci Ci upragnionego relaksu.