GABINET KOSMETOLOGICZNY KAMILJA

Wawrzyniaka 9, 53-022 Wrocław

Kwas azelainowy z oczyszczani manualnym

  • Kwas azelainowy z oczyszczani manualnym 90 min
    250 zł
    Rezerwuj

Kwas azelainowy

To naturalnie występujący organiczny kwas dikarboksylowy. Powstaje w organizmie w procesie utleniania wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (linolowy, linolenowy), wchodzących w skład fosfolipidów błon komórkowych. Naturalnymi zewnątrzpochodnymi źródłami kwasu azelainowego są ziarna zbóż.

Wykazuje działanie przeciwbakteryjne zarówno w stosunku do bakterii tlenowych, jak i beztlenowych. Nie powoduje wystąpienia oporności bakterii nawet przy długotrwałym stosowaniu (w przeciwieństwie do antybiotyków używanych w terapii trądziku). Sprawdza się w leczeniu trądziku zaskórnikowego i grudkowo-krostkowego. Przeciwdziała rozkładowi łoju i lipidów na wolne aldehydy, kwasy tłuszczowe i ketony, które drażniąc skórę nasilają zmiany trądzikowe.

Zapobiega powstawaniu zaskórników poprzez wpływ na proces końcowej keratynizacji mieszków włosowych.

Zapobiega powstawaniu przebarwień hamując tyrozynazę – kluczowy enzym melanogenezy. Hamuje aktywność nadaktywnych melanocytów. Efekt jest widoczny po 3-12 miesiącach systematycznego stosowania. Zauważalne wyniki daje w leczeniu przebarwień po trądziku sterydowym, polekowym, młodzieńczym, kosmetycznym a także po opryszczce i po oparzeniach. Nie działa natomiast na piegi.

Kwas azelainowy znalazł zastosowanie w leczeniu trądziku pospolitego i przebarwień skóry (głównie ostudy i przebarwień pozapalnych), a także w leczeniu trądziku różowatego także w fazie aktywnej. Świetnie sprawdza się przy cerach wrażliwych, zaczerwieniających się. Uszczelnia i wzmacnia ściany naczynek. Może być stosowany w ilości od 4-6 zabiegów, co około dwa tygodnie. To zabiegi całkowicie bezpieczne, nieagresywne, nie dające efektów ubocznych, gwarantujące efekty działania.

Wskazania:
• zapalny i niezapalny trądzik pospolity
• zapalny i niezapalny trądzik różowaty
• łuszczyca
• zapalenie mieszków włosowych (foliculitis)
• cera naczyniowa
• melasma i inne plamy barwnikowe

Jest preparatem o dobrej tolerancji. Nie ma właściwości teratogennych, mutagennych, fitotoksycznych i fotoalergicznych.

Nie przegap najlepszego

Na Twój adres email trafiać będą porady, ciekawostki oraz najlepsze promocje.

Obowiązek informacyjny przeczytasz tutaj.