Przejdź do głównej zawartości

Fryzjer dla dzieci Warszawa

Wizyta z dzieckiem u fryzjera bywa sporym wyzwaniem i stresem zarówno dla małego klienta salonu kosmetycznego, jak i dla jego rodziców. W salonie fryzjerskim maluchy nudzą się, krzyczą, płaczą i nie potrafią usiedzieć nieruchomo w miejscu przez czas potrzebny do wykonania strzyżenia. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu może być wybór doświadczonego fryzjera dziecięcego, który szybko obetnie włosy malucha, a przy okazji zadba o to, by twoja pociecha miło i ciekawie spędziła czas.

Fryzjer dla dzieci w Warszawie: czym się różni od zwykłego?

Salony fryzjerskie nastawione na strzyżenie dzieci mają zwykle wesoły, ciekawy wystrój: ściany i krzesła są często kolorowe, a stanowiska do strzyżenia to jednocześnie atrakcyjne zabawki. Powszechne są np. fotele-samochodziki, do których może wsiąść mały klient. Na terenie dziecięcego salonu fryzjerskiego znajduje się zwykle kącik zabaw, a każde ze strzyżonych dzieci może otrzymać przy wejściu słodki upominek. Peleryny do strzyżenia mają często motywy ze znanych i lubianych przez dzieci bajek, a w trakcie strzyżenia dziecko może posłuchać wesołych piosenek lub obejrzeć bajkę. Fryzjer dziecięcy to zwykle bardzo ciepła, miła i cierpliwa osoba, która potrafi sprawić, że dziecko naprawdę polubi strzyżenie. Wszystko to sprawia, że wizyta u fryzjera dla dzieci w Warszawie nie będzie dla twojej pociechy traumą, a dla ciebie kolejnym stresem, ale przebiegnie w przyjemnej atmosferze i pozostawi po sobie dobre wspomnienia.

Jak przebiega strzyżenie dziecka?

Już przy wejściu wiele salonów fryzjerskich dla dzieci oferuje małemu klientowi słodki poczęstunek, a rodzicom proponuje kawę lub herbatę. Następnie, po szybkim umyciu włosów, maluch sadowi się w wybranym przez siebie fotelu fryzjerskim. Różnią się one zwykle kolorami lub wzorami. W zależności od możliwości technicznych, jakimi dysponuje konkretny obiekt, dziecko może też dostać książeczkę z obrazkami lub tablet, na którym obejrzy bajkę, aby nie nudzić się w trakcie strzyżenia. Czasami filmy dla dzieci są też wyświetlane na ścianie albo na głos gra muzyka. Fryzjerzy dziecięcy cierpliwie wyjaśniają, co i dlaczego robią, chętnie odpowiadając na wszelkie pytania ciekawskich maluchów. Na koniec niektóre salony wystawiają specjalne dyplomy dla dzielnego klienta (zwłaszcza, jeśli jest to pierwsze strzyżenie w życiu dziecka).

Fryzjer dziecięcy: dla chłopców i dziewczynek

Wizyta w salonie fryzjerskim specjalizującym się w strzyżeniu dzieci to dobry pomysł bez względu na to, czy potrzeba skrócenia włosów dotyczy małej dziewczynki, czy też chłopca. Salony świadczą zwykle usługi dla wszystkich dzieci bez względu na płeć: fryzjerzy dziecięcy wykonają każdą popularną fryzurę, jaką sobie wybierzecie, a wystrój wnętrza na pewno spodoba się każdemu dziecku bez wyjątku. Jeśli chodzi o dobór zabawek, książek lub bajek, to wyposażenie większości salonów fryzjerskich dla dzieci również powinno bez problemu spełnić wymagania nawet najbardziej wymagającego małego klienta.

Fryzjerzy dla dzieci z Warszawy: umówcie się na wizytę

W Warszawie jest wiele salonów fryzjerskich, jednak tylko niektóre z nich specjalizują się w strzyżeniu dzieci. Warto wybrać taki salon, który urządzony jest w ciekawy, bajkowy sposób, dzięki czemu mali chłopcy i dziewczynki nie będą bali się strzyżenia, a cała wizyta przebiegnie bez niepotrzebnych stresów i płaczu. Wygodnym sposobem na znalezienie fryzjerów dla dzieci z Warszawy jest skorzystanie z portalu Moment.pl, który oferuje możliwość rejestracji wizyty online lub w aplikacji mobilnej. Wyszukiwanie usług w konkretnym mieście i dzielnicy powoduje, że każdy z klientów może szybko dotrzeć do oferty wszystkich punktów znajdujących się w najbliższej okolicy. Jest to bardzo ważne w przypadku fryzjera dziecięcego, ponieważ jechanie z dzieckiem na drugi koniec Warszawy (zwłaszcza, jeśli korzystacie z komunikacji miejskiej) może okazać się nieprzyjemnym i stresogennym doświadczeniem, przez które maluch będzie w złym nastroju jeszcze przed rozpoczęciem strzyżenia.