Zagęszczanie włosów

Gęste, piękne włosy to marzenie każdej kobiety. Jednak nie każda z nas ma to szczęście. Cienkie i rzadkie włosy spędzają sen z powiek wielu kobiet. Nie dość, że nie wyglądają zbyt atrakcyjnie, to jeszcze utrudniają ułożenie wielu fryzur, o których niejedna posiadaczka cienkich włosów marzy. Jednak dzięki nowoczesnym zabiegom szybko można na ten problem zaradzić. Mowa tu o zagęszczaniu włosów.

Pokaż w mojej okolicy »
Zagęszczanie włosów

Czym jest zagęszczanie włosów i na czym polega?

Zagęszczanie włosów to zabieg, podczas którego fryzjer lub stylista doczepia sztuczne pasemka do naturalnych włosów. Zabieg ten nie jest zbyt skomplikowany, ale niemożliwy do samodzielnego wykonania. Potrzeba tu precyzji i doświadczenia. Przed przystąpieniem do zagęszczania, należy dobrać właściwy, pasujący do naturalnych, kolor włosów. A wszystko po to, aby wyglądały jak najbardziej naturalnie. Ważne jest również miejsce połączenia włosów. Powinno być niewidoczne i dobrze zamaskowane. Tak zagęszczone włosy zwiększają swoją objętość i stają się dumą każdej kobiety.

Poznajmy metody zagęszczania włosów

Metoda Clip In Hair

Jest to najszybszy sposób na dodanie objętości swoim włosom. Podczas zabiegu do naturalnych włosów, za pomocą spinek lub szpilek, dopina się dużą ilość sztucznych kosmyków. Po 30 minutach możemy się pochwalić bujną fryzurą.

Metoda fryzjerska

Ta metoda jest najbardziej popularna wśród klientek salonów fryzjerskich. Polega ona na przyczepianiu do naturalnych włosów sztucznych lub naturalnych kosmyków. Dzięki zabiegowi efekt zagęszczonych włosów jest trwalszy niż w przypadku metody Clip In Hair.

Metoda mikrowłókien

Nowoczesna metoda zagęszczania włosów, bazująca na mikrowłóknach. Mikrowłókna to drobinki keratynowe, które wszczepia się w naturalne włosy, dzięki czemu uzyskamy szybki efekt gęstych i pięknych włosów. Ważne jest, aby rodzaj preparatu dobrać do struktury i kondycji włosa.

Znamy już sposoby na zagęszczanie włosów, możemy więc wybrać odpowiedni dla siebie. Trwałość zabiegu uzależniona jest od wybranej metody, a efekt może utrzymywać się od 2 do 4 miesięcy. Pamiętajmy jednak, że zagęszczone włosy należy odpowiednio pielęgnować. Mycie i suszenie powinno odbywać się w sposób jak najbardziej naturalny.

Ceny zabiegów

Koszt doczepienia jednego pasemka wykonanego ze sztucznych włosów wynosi 6-10 zł. Dużo więcej zapłacimy za zagęszczanie z użyciem włosów naturalnych. Tu ceny zależą od salonu, ale mogą sięgać nawet 2400 złotych.

Zobacz także