Przedłużanie włosów

Marzysz o pięknych, długich włosach, ale natura Cię nimi nie obdarzyła? A może ścięłaś włosy i teraz szybko chcesz wrócić do ich poprzedniej długości? Dzisiaj jest to możliwe! Dostępne są różne metody przedłużania włosów, dzięki którym szybko uzyskasz fryzurę, o jakiej zawsze marzyłaś. Dobry salon fryzjerski wykona to profesjonalnie, dzięki czemu efekt będzie wyglądał naturalnie.

Pokaż w mojej okolicy »
Przedłużanie włosów

Jakie są metody przedłużania włosów?

Metod jest kilka. Postaramy się pokrótce opisać każdą z nich.

Mikroringi

Jest to technika polegające na mocowaniu pasemek włosów za pomocą małych, metalowych obrączek. Obrączki dobierane są do długości oraz struktury włosa. Nazywana jest metodą "na zimno", gdyż nie wymaga stosowania zgrzewarki. Jest bezpieczna i stosunkowo tania. Jednak z uwagi na często stosowane miedziane obrączki może uczulać.

Tulejki

Za pomocą tej techniki również przedłużymy włosy "na zimno". Pasma doczepia się do włosów za pomocą małych, miedzianych tulejek. Jeśli masz zdrowe, grube włosy wymagające ekstremalnego łączenia, to będzie to idealna metoda dla Ciebie.

Tulejki termokurczliwe

Technika podobna do poprzedniej, jednak w tym pezypadku wykorzystuje się tulejki hipoalergiczne. Ponadto kluczową różnicą jest także sposób mocowania. Tulejki termokurczliwe wymagają użycia zgrzewarki bądź ultradźwięków.

Easy Loop

Technika pętelkowa jest bezpieczna dla włosów i idealna dla alergików. Zabieg polega na doczepieniu pasemek za pomocą antyalergicznych ringów. Pasemka zakończone pętelką zakłada się na naturalne włosy. Zabieg wykonuje się szybko, dzięki czemu cieszy się dużym zainteresowaniem.

Metoda keratynowa

To chyba najpopularniejsza metoda przedłużania włosów, choć wymaga dużej pielęgnacji. Zabieg polega na dopięciu pasma przy użyciu keratyny - naturalnego budulca włosa. Naturalny włos oplata się łuską, a następnie zgrzewa za pomocą zgrzewarki. Proces ten zamyka łuskę i zyskujemy naturalny efekt. Wkład z keratyną można dozować za pomocą specjalnego pistoletu keratynowego.

Racoon

Jeśli masz rzadkie włosy, to ta metoda będzie dla Ciebie. Pasemka dokładane są za pomocą wosku. Jest to hipoalergiczna i bezpieczna technika przedłużania włosów "na ciepło". Włosy przedłużone w ten sposób wymagają jednak bardzo starannej pielęgnacji.

Hot Pot

Nazwa pochodzi od urządzenia, w którym rozpuszcza się keratynę lub inny klej na bazie keratyny. Metoda polega na moczeniu pasemek w rozpuszczonym kleju i formowaniu oraz łączeniu włosów bezpośrednio na głowie.

Clip On

Błyskawiczna metoda polegająca na doczepieniu taśmy z pasmem włosów za pomocą klipsa. Pasemka można przyczepiać samodzielnie. Nie jest to jednak zbyt trwała metoda.

Metoda warkoczykowa

Tak zwana metoda japońska, która polega na wplataniu w naturalne włosy syntetycznych warkoczyków.

Jak pielęgnować włosy po zabiegu?

Po zabiegu przedłużania włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Codziennie należy rozdzielać pasma palcami. Na łączenia nie wolno nakładać odżywek. Nie należy także myć włosów z głową do dołu. Nie wolno tapirować ani szarpać włosów. Przy rozczesywaniu należy zachować szczególną ostrożność.

Koszt

Ceny są różne, zależne od metody oraz salonu fryzjerskiego. Koszt może sięgać nawet 1500 zł.  

Zobacz także