Przejdź do głównej zawartości

Przedłużanie i zagęszczanie włosów

Długie i gęste włosy to marzenie niejednej kobiety. Zwłaszcza że mężczyźni bardzo lubią kobiety z długimi włosami. Niełatwo jednak je zapuścić. W codziennej stylizacji narażone są często na wiele niszczących czynników. Skutkiem tego jest nadmierna łamliwość oraz rozdwajanie się końcówek.

Pokaż w mojej okolicy »
Przedłużanie i zagęszczanie włosów

W rezultacie taka kondycja włosów doprowadza do obcięcia. Nie zawsze możemy też wpłynąć na gęstość naszych włosów. Jest to bowiem czynnik, zwykle uzależniony genetycznie. Istnieje jednak rozwiązanie dla Pań niemogących zapuścić włosów – przedłużanie oraz zagęszczanie. Zabiegi oferowane są przez salony fryzjerskie. Panie, które żałują, że skróciły długie włosy pod wpływem impulsu, mogą dzięki przedłużaniu powrócić do dawnej długości.

Metody przedłużania włosów

Poniżej przedstawiamy zaledwie kilka, z bardzo wielu metod, przedłużania włosów.

Technika Racoon – fryzjer doczepia pasemka z wykorzystaniem wosku. Taki rodzaj przedłużania zalecany jest głównie Paniom z cienkimi i rzadkimi włosami. Efekt długo się trzyma i co ważne, metoda jest hipoalergiczna.

Technika Clip On – jest to szybka i prosta metoda. Pasemka dopinane są do włosów przy pomocy klipsów. Łatwo wykonać przedłużanie tą metodą samodzielnie.

Technika na tulejki – w tym przypadku fryzjer doczepia pasma na niewielkie, metalowe tulejki. Przedłużanie jest wówczas bardzo mało widoczne i utrzymuje się ok. 2 – 3 miesięcy.

Technika pętelkowa – fryzjer doczepia pasma do włosów klientki, używając specjalnych hipoalergicznych obrączek. Ten sposób przedłużania jest dobry dla Pań cierpiących na alergie.

Technika z użyciem mikroringów – ten rodzaj przedłużania także wykorzystuje metalowe obrączki. Fryzjer doczepia pasma, używając obrączek dostosowanych do struktury i długości włosa klientki. Metoda jest bardzo trwała. Nie zaleca się jej osobom z alergią.

Proces zagęszczania

Zabieg zagęszczania włosów to także doczepiane pasemka. Najczęściej korzystają z niego Panie, które zmagają się z uporczywym wypadaniem włosów. Doczepiane pasemka powinny być dobrane do naturalnego koloru włosów. Dzięki temu będą wyglądały naturalnie. Precyzyjne doczepienie to podstawa. Pasemka nie powinny rzucać się w oczy.

Cena zagęszczania oraz przedłużania włosów

Oczywiście cena uzależniona jest od rodzaju zabiegu. Nie są to tanie usługi. Należy więc liczyć się z tym, że tego typu upiększenie może nas kosztować ok. 1500 zł.