Modelowanie

Czy wiesz, jak wymodelować włosy? To nie lada wyzwanie, przed którym codziennie rano stają miliony kobiet i mężczyzn. Odpowiednio wystylizowana fryzura sprawia, że wyglądamy na zadbanych i atrakcyjnych. Dowiedz się, jak modelować włosy krótkie oraz w jaki sposób ułożyć dłuższe pasma.

Pokaż w mojej okolicy »
Modelowanie

Jak modelować włosy?

Układanie włosów najlepiej przeprowadzić z wykorzystaniem kosmetyków dostosowanych do ich rodzaju. Modelowanie włosów krótkich staje się łatwiejsze po zastosowaniu pasty modelującej, wosku, gumy lub żelu. Preparaty te nakłada się na wysuszone włosy, w taki sposób, aby okiełznać niesforne pasma i nadać im określony kształt. O profesjonalne kosmetyki do modelowania włosów warto zapytać w salonie fryzjerskim. Styliści fryzur z pewnością polecą wysokiej klasy preparaty, dostosowane do rodzaju i grubości włosów.

Jak modelować włosy do ramion? Jeśli to tylko możliwe, to należy unikać narażania ich na wpływ lokówki i prostownicy. Najlepiej wykorzystać do tego suszarkę z zimnym powietrzem. Zobacz, jak wygląda modelowanie włosów na szczotkę krok po kroku:

  • Najpierw umyj włosy i osusz je ręcznikiem. Możesz również nałożyć na nie piankę, krem lub serum, które ułatwią układanie.

  • Następnie rozpocznij modelowanie włosów. Długie pasma nawijaj na okrągłą szczotkę, podnoś je u nasady i susz.

  • Wysusz końcówki (jeśli chcesz nadać włosom objętości to pochyl głowę w dół) i utrwal fryzurę.

Od czego zależy sposób modelowania?

Styl codziennego modelowania włosów zależy tylko do indywidualnych upodobań. Długie włosy możesz nawijać do wewnątrz lub na zewnątrz, a przy modelowaniu włosów krótkich możesz wyzkazać się kreatywnością. Na specjalne okazje zdecyduj się jednak na modelowanie włosów u fryzjera. Stylista ułoży je z dużą precyzją, a do tego utrwali kosmetykami, dzięki którym fryzura będzie prezentowała się bez zarzutu przez wiele godzin.

Koszt modelowania

Modelowanie włosów u fryzjera to jedna z tańszych usług. Zwykle oferowane jest w połączeniu ze strzyżeniem oraz koloryzacją. Można jednak skorzystać z niej również osobno. Na modelowanie włosów długich i półdługich trzeba przeznaczyć od 70 do 120 zł. Cena modelowania krótkich włosów męskich i damskich zwykle jest nieco niższa i wynosi około 50 zł.