Przejdź do głównej zawartości

Modelowanie i czesanie włosów

Ładnie ułożona fryzura jest wizytówką zadbanej kobiety. Dobrze wyglądające włosy to element wizerunku, który zwraca dużą uwagę otoczenia. Nie tylko na co dzień, ale też od święta, każda kobieta chce dobrze wyglądać. Dlatego na różnego rodzaju uroczystości, Panie decydują się na wizytę u fryzjera w celu ułożenia fryzury. Profesjonaliści zadbają o wymodelowanie oraz uczesanie włosów zgodnie z życzeniem klientki.

Pokaż w mojej okolicy »
Modelowanie i czesanie włosów

Codzienne modelowanie włosów

Zwykle jest tak, że nasz rodzaj włosów wprost dyktuje nam, jakich urządzeń do stylizacji możemy użyć. Na przykład posiadaczki kręconych włosów inwestują w produkty, które podkreślają skręt loków oraz zwiększają objętość fryzury. Panie z prostymi włosami zwykle stawiają na wygładzanie. W tym przypadku wykorzystują np. pastę modelującą. Profesjonalni fryzjerzy używają do układania włosów dużej okrągłej szczotki oraz suszarki. Tak wykonywana czynność jest bezpieczna, ponieważ nie niszczy struktury włosów, czego nie można powiedzieć o lokówce i prostownicy. Oczywiście modelowanie włosów uzależnione jest też od ich długości. Przy fryzurach z krótkimi włosami wystarczy jedynie wysuszyć włosy, a następnie wetrzeć w nieodpowiednie kosmetyki (np. piankę, wosk lub gumę).

Czesanie włosów na specjalne okazje

Wykonywanie tzw. fryzur okolicznościowych można znaleźć w ofercie niemal każdego salonu fryzjerskiego. Niektóre uroczystości sprawiają, że kobiety chcą wyglądać naprawdę wyjątkowo. Decydują się w tym celu na wizytę u stylisty, gdzie profesjonalny fryzjer odpowiednio dobiera fryzurę do klientki oraz na konkretną okoliczność. Takim uczesaniem np. na sylwestra może być tapir, błyszczące ozdoby oraz brokat. Inaczej będzie wyglądało uczesanie na rodzinne święto. Najpopularniejsze są loki, warkocze, fale oraz wszelkiego rodzaju upięcia. To najczęściej wybierane przez klientki fryzury okolicznościowe. Ważne jest też, aby uczesanie było odpowiednio utrwalone. W końcu powinno przetrwać dobrych kilka godzin.

Jak cenowo wygląda czesanie i modelowanie włosów w salonie fryzjerskim?

Koszt zwykłego modelowania wynosi ok. 25 zł – 30 zł. Wykonanie fryzury, czyli czesanie jest już droższe. Cena uzależniona jest od długości włosów i stopnia skomplikowania fryzury. Zwykle jest to granica 50 zł – 300 zł.

Zobacz także