Koloryzacja z modelowaniem

Przychodzi taki moment w życiu, że każda kobieta chce coś w sobie zmienić, poprawić. Czego się przecież nie robi dla urody, prawda? Lubimy wyglądać pięknie i świeżo, a nowoczesna fryzura nam w tym pomaga. Dlaczego więc nie zafundować sobie koloryzacji z modelowaniem? Podpowiadamy, jak to zrobić.

Pokaż w mojej okolicy »
Koloryzacja z modelowaniem

Na czym polega koloryzacja z modelowaniem?

Koloryzację należy rozpocząć od doboru odpowiedniej farby do naszej karnacji oraz fryzury. Nie każda bowiem kobieta wygląda dobrze we wszystkich odcieniach. Istnieje kilka zasad, których należy się trzymać. Pamiętajmy więc, że blondynki oraz szatynki o jasnej cerze mogą nosić na włosach odcienie chłodniejsze, natomiast posiadaczki cery oliwkowej powinny raczej używać barw ciepłych. Poza klasyczną koloryzacją włosów, do wyboru jest szereg technik: baleyage, ombre, sombre czy flombayage. W tym zakresie panuje pełna dowolność. Wszystko po to, aby dodać włosom objętości i blasku. Do modelowania włosów należy używać odpowiednich akcesoriów. Nie wystarczy szczotka oraz woda. Trzeba mieć cały zestaw kosmetyków: pianki, gumy, czy szampony z odżywką oraz grzebienie, szczotki, suszarki i lokówki.    

Modelowanie długich włosów

Ten proces należy rozpocząć od końcówek, czyli w pierwszej kolejności układać trzeba boki oraz tylne pasemka, a dopiero na końcu zajmujemy się przodem. Poszczególne partie długich włosów można separować za pomocą różnego rodzaju spinek, aby utrzymywały nam pozostałe włosy, które dopiero poddamy modelowaniu. Ważne aby opracowane pasma nie  przeszkadzały w układaniu innych pasemek. Do samego modelowania włosów długich używamy okrągłej szczotki oraz suszarki z podłużną nakładką. Fryzurę utrwalamy przy pomocy odpowiednich kosmetyków.

Modelowanie krótkich włosów

Nieprawdą jest, iż krótkie fryzury nie potrzebują modelowania. Jest ono bardziej wskazane niż w przypadku włosów długich. Umiejętne wycieniowanie przy uszach doda krótkim włosom objętości oraz grubości. Kosmyki powinny również być zróżnicowanej długości, aby nadać lekkości fryzurze. Wiele fryzur z krótkich włosów będzie jednak wymagało użycia żelu, pianki lub lakieru oraz prawidłowego suszenia, aby nabrały puszystości.   

Koloryzacja krótkich włosów

Przy krótkich włosów zbyt wymyślna i finezyjna koloryzacja raczej nie wchodzi w grę. Ograniczmy się raczej do jednego koloru, ale za to niezwykle wyrazistego, który nada nam charakteru i podkreśli osobowość.  

Koloryzacja długich włosów

Tutaj mamy o wiele więcej możliwości, ponieważ jest wiele technik koloryzacji włosów długich, dzięki którym fryzura zawsze będzie wyglądała świeżo, elegancko i z klasą. Dla wielbicielek klasyki proponujemy jeden kolor, a dla tych, którzy lubią się wyróżnić z tłumu mamy dobrą informację: obecnie na rynku królują trójwymiarowe koloryzacje, które podkreślą urodę kobiety.

Koszt koloryzacji z modelowaniem

Cena za usługę wynosi od 150 do 250 zł w zależności od lokalizacji oraz doświadczenia fryzjera.