Koloryzacja sombre

Jeśli chcesz mieć fryzurę lekko muśniętą słońcem możesz zastosować koloryzację sombre, w której zawsze będziesz wyglądać świeżo i elegancko. Z poradnika dowiesz się, na czym dokładnie polega farbowanie tą metodą, jak należy dbać o włosy sombre oraz kto nie powinien nosić fryzury sombre. Czym różni się ombre od sombre? Odpowiedź poniżej.

Pokaż w mojej okolicy »
Koloryzacja sombre

Na czym polega koloryzacja sombre?

Koloryzacja sombre to rozjaśnianie włosów tak, aby wyglądały na rozświetlone promieniami słonecznymi. Sama nazwa powstała z połączenia dwóch słów „soft” oraz „ombre”, czyli jest to subtelniejsza wersja popularnego ombre, ale o ten sam efekt chodzi, czyli włosy ciemniejsze u nasady a jaśniejsze na końcówkach. Sombre na włosach ma być jednak dużo delikatniejsze niż ombre i rzeczywiście powinno wyglądać na muśnięcie słońcem. fryzura sombre szczególnie popularna stała się wśród celebrytek.

Sombre w domu

Specjaliści odradzają wykonywanie tej fryzury w domu ze względu na niezbędną precyzję oraz wiedzę o tym, jak zachowują się włosy podczas koloryzacji sombre. Fryzurę sombre należy wykonać tak, aby dobrze wyglądała przy spiętych i rozpuszczonych włosach.

Jak zrobić sombre?

Proces koloryzacji sombre należy rozpocząć od doboru kolorów farby do typu urody kobiety, aby fryzura wyglądała jak najbardziej naturalne a przejścia tonalne zachowały płynność. Farba na końcach włosów powinna być jaśniejsza od naturalnego koloru o trzy tony, który będzie widoczny jedynie u nasady włosów. Refleksy trzeba nałożyć na zewnętrzną stronę włosów, a od wewnątrz należy pozostawić ciemniejsze pasma. Uzyskamy wtedy efekt delikatnego przenikania się kolorów oraz dodamy fryzurze objętości.   

Jak dbać o włosy po farbowaniu sombre?

Przy sombre na ciemnych włosach u nasady mogą wystąpić problemy z niską porowatością, a wtedy włosy stają się gładkie i błyszczące. Końcówki zaś czasem bywają łamliwe, tracą wilgoć oraz blask. Wtedy trzeba zastosować dwa rodzaje pielęgnacji: u nasady pielęgnacja musi być łagodniejsza, czyli powinniśmy jedynie oczyszczać skórę z łojotoku czy łupieżu. Należy dobrać odpowiedni szampon. Włosy można myć metodą OM, czy OMO. Końcówki można pielęgnować przez ich natłuszczanie i nawilżanie maską, olejkiem lub serum.  

Kto nie powinien się decydować na farbowanie sombre?

Na pewno kobieta, która ma zbyt zniszczone włosy, a szczególnie zakończenia włosów. Wcześniej przed koloryzacją należy je najpierw odżywić i obciąć. W przeciwnym razie rozjaśnione końcówki zaczną się kruszyć, łamać, rozdwajać czy puszyć. Do tego rodzaju koloryzacji nie nadają się włosy cienkie. Trzeba o tym pamiętać.

Cena zabiegu

Jak zwykle zależy od lokalizacji salonu kosmetycznego, doświadczenia fryzjera oraz stopnia zaawansowania fryzury sombre czy dodatkowych zabiegów, jakie należy wykonać przed koloryzacją.