Flamboyage

Koloryzacja włosów to sposób nie tylko na zmianę wyglądu, ale też na nadanie swojemu wizerunkowy nowego wyrazu, charakteru oraz świeżości. Spośród wielu popularnych technik w salonach kosmetycznych największym uznaniem cieszy się obecnie flamboyage. A dlaczego? O tym poniżej.

Pokaż w mojej okolicy »
Flamboyage

Na czym polega flamboyage?

Flamboyage stawia na naturalność, dlatego jest to jedna z najmodniejszych technik nakładania farby na włosy w celu uzyskania refleksów poprzez przyklejanie specjalnych pasków z przygotowanym kolorem o długości włosów. Nadaje włosom wielowymiarowości barw. W procesie rozjaśniania flamboyage na ciemnych włosach lub przyciemniania fryzury powstaje flamboyage blond. Co ciekawe różnicą między flamboyage a sombre jest brak ostrych krawędzi tonalnych między poszczególnymi pasmami, które nie są rozłożone równomiernie. Koloryzacja polega na nakładaniu na siebie warstw farb o zbliżonej gamie kolorystycznej. Dzięki temu fryzura wygląda jak muśnięta słońcem a dodatkowo uzyskujemy efekt zagęszczenia. Dla wielu kobiet ważne jednak będzie fakt, że przy tego rodzaju fryzurze z flamboyage na ciemnych włosach, odrosty są niemal niewidoczne, ponieważ farba nie jest nakładana od nasady głowy.     

Jak dbać o włosy po farbowaniu metodą flamboyage?

Tutaj pielęgnacja musi być dwufazowa, ponieważ włosy u nasady głowy potrzebują nieco innego produktu do ich ochrony niż końcówki. W niektórych przypadkach włosy po flamboyage mogą stać się bardziej wrażliwe na warunki atmosferyczny niż przed koloryzacją. Czasem puszą się, gdy jest wilgotno. Bywają też przesuszone, a końcówki się rozdwajają i są słabsze, co utrudnia zachowanie prawidłowej pielęgnacji. Po umyciu niestety bywają puszyste, co ustępuje dopiero na drugi dzień. Trzeba więc korzystać z olejków czy płukanek, które przywrócą włosom naturalną równowagę.  

Kto nie powinien się decydować na farbowanie flamboyage?

Jeśli macie zbyt krótkie włosy, efekt flamboyage może nie być aż tak spektakularny, dlatego zaleca się koloryzację na dłuższej fryzurze. Nie ma też przeciwwskazań dla żadnego koloru naturalnego. Koloryzacja będzie odpowiednia zarówno na ciemnych włosach, flamboyage brąz jak i flamboyage blond. Jeśli jednak masz zbyt słabe i zniszczone innym farbowaniem lub rozjaśnianiem włosy, lepiej najpierw zainwestuj w odpowiednie odżywki, a dopiero potem przemyśl jeszcze raz technikę flamboyage. Skutki nieprawidłowej koloryzacji w stylu flamboyage mogą być tragiczne i nie skończy się tylko na podcięciu końcówek.

Cena zabiegu flamboyage

Jak zawsze uwarunkowana jest od stopnia zaawansowania fryzury, od użytych technik, czy doświadczenia fryzjera. Lokalizacja również ma znaczenie. U specjalisty możesz zapłacić za usługę od 200 do 400 zł, ponieważ jest to zabieg czasochłonny. Zarezerwuj sobie więc ok. 2 godziny, aby potem móc się cieszyć piękną i naturalną fryzurą.