Farbowanie włosów

O naturalnym odcieniu włosów decyduje melanina, której zawartość w organizmie jest charakterystyczna dla każdego człowieka. Farbowanie włosów pozwala na szybką zmianę koloru. Umożliwia ono przyciemnienie lub rozjaśnienie włosów, dodaje im życia za pomocą pasemek lub maskuje siwy odrost. Koloryzacja to sprawdzony sposób na szybką metamorfozę. Farbowanie można przeprowadzić za pomocą farb, szamponów koloryzujących, kremów oraz pianek.

Pokaż w mojej okolicy »
Farbowanie włosów

Farbowanie włosów w salonie fryzjerskim

Farbowanie włosów w nieodpowiedni sposób może zniszczyć ich strukturę. Dlatego dobrze, aby zabieg ten przeprowadził specjalista, który dobierze kosmetyki dostosowane do rodzaju i barwy włosów. Okres, przez który kolor będzie utrzymywał się na głowie, zależny jest od zastosowanego preparatu. Szampony koloryzujące zwykle umożliwiają zmianę barwy na kilka dni, podczas gdy farby dają długotrwały efekt, utrzymujący się nawet do kilku tygodni. Cena zabiegu uzależniona jest zwykle od rodzaju zastosowanych kosmetyków oraz długości włosów.

Usługi fryzjerskie – koloryzacja, dekoloryzacja, pasemka, balejaż, ombre, sombre

  • Koloryzacja – Może obejmować całkowitą zmianę koloru lub przyciemnienie go o kilka tonów. Farbą mogą zostać pokryte wszystkie włosy lub tylko wybrane pasma.

  • Dekoloryzacja – To koloryzacja przeprowadzana z wykorzystaniem rozjaśniacza. Dekoloryzacja pozwala na rozjaśnienie ciemnego koloru i położenie na włosy jaśniejszej farby.

  • Pasemka – Pasemka to akcenty w innym kolorze niż reszta włosów. Pomagają one optycznie zwiększyć objętość fryzury, dodają jej blasku i pozwalają zatuszować siwiznę.

  • Balejaż – Polega na nakładaniu na pasemka farby w różnych odcieniach, co pozwala na uzyskanie efektu naturalnego rozświetlenia.

  • Ombre i sombre – To koloryzacja, w której widać wyraźne przejście kolorystyczne pomiędzy nasadą włosów a ich końcówkami. W przypadku ombre zostają rozjaśnione końcówki, natomiast sombre to włosy rozjaśniane pasemkami od nasady.