Upięcie włosów z grzywką

Zastanawiasz się, jak przygotować fryzurę z grzywką? To wcale nie takie trudne, ponieważ w tym przypadku większość uczesań będzie prezentowała się bardzo dobrze. Ważne jedynie, abyś pamiętała o dostosowaniu grzywki do charakteru upięcia.

Wybierz miasto

Pokaż w mojej okolicy »
Upięcie włosów z grzywką

Jak upiąć włosy z grzywką?

W przypadku upięcia z grzywką sprawdzą się wszystkie klasyczne fryzury, takie jak: kitki, warkocze, koki oraz stylizacje asymetryczne. Dodatkową ozdobą i ważnym elementem uczesania będzie grzywka. Można pozostawić ją po prostu swobodnie opadającą na brwi, zaczesać na bok lub podpiąć wsuwką. Trzeba przy tym dopasować rodzaj grzywki do kształtu twarzy. Warto kierować się tu kilkoma zasadami. Przede wszystkim panie o prostokątnie zarysowanej szczęce powinny wybierać upięcia z grzywką cieniowaną na bok. Kobiety z okrągłą twarzą niech postawią na przerzedzone grzywki, a te o ponętnych, wyraźnie zaznaczonych kościach policzkowych dobrze będą wyglądały z grzywką zaczesaną na bok.

Na co zwracać uwagę przy upięciach włosów z grzywką?

Bardzo ważne, aby podczas stylizacji upięcia z grzywką na prosto oraz fryzury z grzywką na bok okiełznać niesforne pasma. Można użyć do tego okrągłej szczotki, na którą zostaną nawinięte pasma w czasie suszenia, prostownicy lub kosmetyków do układania włosów – dobrze sprawdzi się wosk. Trzeba przy tym zadbać, aby grzywka prezentowała się lekko i świeżo. Po wystylizowaniu upięcia z grzywką warto je dodatkowo utrwalić lakierem. Dzięki temu uczesanie będzie dobrze wyglądało przez cały dzień.

Rodzaje upięć z grzywką

Modne fryzury z grzywką na bok to różnego rodzaju koki. Takie uczesania świetnie sprawdzają się do pracy i na specjalne okazje. Fryzjerzy również często stylizują tego rodzaju fryzury z grzywką na wesele i bale. Natomiast efektowne upięcia z grzywką na prosto to zwykle wysokie i niskie koki, korony z włosów oraz kitki.

Koszt upięcia włosów z grzywką

Ceny fryzur z grzywką wahają się od 50 zł do 200 zł. Nieco więcej trzeba zapłacić, umawiając się na stylizację upięcia z grzywką na wesele – koszt często obejmuje również przygotowanie uczesania próbnego. Podczas wizyty w salonie fryzjerskim koniecznie zapytaj też o kosmetyki do stylizacji grzywki. Specjalista z pewnością poleci Ci produkty, które pomogą starannie ułożyć włosy w domowym zaciszu i nie zniszczą ich struktury.