Upięcie włosów w kitkę

Fryzury z kucykiem są niezwykle popularne nie tylko wśród dziewczynek. Doskonale nadają się na co dzień, do pracy i na specjalne okazje – wystarczy je odpowiednio wystylizować. Podpowiadamy jak efektownie związać włosy gumką.

Pokaż w mojej okolicy »
Upięcie włosów w kitkę

Jak upiąć włosy w kitkę?

 Jak zrobić kitkę z włosów krótkich? Odpowiedź na to pytanie wydaje się dziecinnie prosta. W rzeczywistości jednak fryzury z kucykiem mogą być dość skomplikowane. Styliści często urozmaicają je, łącząc z dobieranym warkoczem lub efektowną plecionką. Ciekawie prezentują się także niewielkie kucyki wieńczące misterne opaski podtrzymujące rozpuszczone loki.

 Rodzaje upięć z kitkami

 Najpopularniejszym rodzajem uczesania kucyka są jedna lub dwie nisko usytuowane kitki, które często wybierają dziewczynki. Kobiety natomiast chętniej związują włosy bliżej środka głowy. Jak zrobić takiego uniesionego kucyka? Wystarczy zebrać włosy dość wysoko i ciasno związać gumką. Niestety często przy takiej fryzurze pasmom nad czołem brakuje życia i są dość przyklapnięte. Jak w takim razie uczesać kucyka z podniesionym przodem? To już nieco trudniejsze. Opisujemy jak uczesać taki wysoki kucyk krok po kroku:

 

  • Stylizację należy rozpocząć od delikatnego tapirowania włosów nad czołem

  • Następnie pasma z przodu głowy trzeba związać gumką recepturką w barwie włosów w odległości kilku cm od ich nasady, tak aby część tapirowana wydawała się wyraźnie uniesiona.

  • Później mniejszego kucyka trzeba połączyć z resztą włosów i jeszcze raz związać w uniesioną kitkę oraz utrwalić uczesanie lakierem.

 Warto zaznaczyć, że uniesiona kitka to również fryzura dla kobiet, które zastanawiają się jak związać kucyk z włosów krótkich. Takie uczesanie pozwoli zebrać nawet stosunkowo niedługie pasma.

 Na co zwrócić uwagę wybierając upięcie z kitką?

 Ważne, aby fryzury z kitką związywać mocną gumką. W przeciwnym razie mogą się szybko rozsypać lub stracić fason. Co więcej, do stylizacji warto wykorzystać również wsuwki. Staną się one pomocne przy dopinaniu niesfornych pasm lub przytrzymają kucyk na miejscu. Nieco romantyzmu fryzurze doda wyjęcie spod gumki kilku pasm i wypuszczenie ich z boków głowy – warto je dodatkowo podkręcić.

 Koszt upięć włosów w kitkę

 Za fryzury z kucykiem w salonie fryzjerskim trzeba zapłacić zwykle od 50 zł do 200 zł. Wszystko zależy od stopnia skomplikowania uczesania. Istotna jest także okazja, na którą przygotowywana jest stylizacja oraz popularność gabinetu fryzjerskiego.