Upięcia włosów na sylwestra

Sylwester to najważniejszy bal w roku. Wybierz modne upięcie okolicznościowe, które będzie prezentowało się perfekcyjnie do białego rana. Poznaj sposoby na efektowne upięcia włosów długich i krótkich.

Wybierz miasto

Pokaż w mojej okolicy »
Upięcia włosów na sylwestra

Jak upinać włosy na sylwestra?

 Modne fryzury na sylwestra to przede wszystkim koki oraz oryginalne warkocze. Wśród upięć z włosów długich bardzo popularne są również wariacje z lokami. Uczesania mogą być nowoczesne, m.in. irokezy czy boxer braid lub nawiązywać stylem do minionych epok, np. kok hiszpański lub kok na boku.

 Upięcia na sylwestra powinny mieć nieco bardziej swobodny charakter od uczesań weselnych. Pożądane są tu romantycznie opadające pasma oraz połyskujące i dobrze widoczne biżuteryjne ozdoby. Upięcia okolicznościowe mogą mieć niezwykłe kolory lub zostać wzbogacone o nieco połyskującego brokatu.

 Jak dobrać fryzurę na sylwestra?

 Najwięcej możliwości dają upięcia włosów długich. Z pasm sięgających co najmniej do ramion fryzjerzy mogą wyczarować prawdziwe cuda. Nieco mniejszy wybór dają upięcia z włosów do ramion. Dobrym pomysłem będzie wysoki kok lub dobierany warkocz okalający głowę. Efektowne upięcia z włosów do ramion to również kok francuski oraz kok w lekkim nieładzie.

 Fryzura a kształt twarzy

 Warto pamiętać o tym, aby fryzury sylwestrowe były dopasowane do kształtu twarzy. Najlepszym upięciem włosów dla kobiet o kwadratowej twarzy staną się warkocze. Panie o okrągłych buziach powinny natomiast postawić na wysokie koki oraz fryzury asymetryczne, a dobrze dobranym upięciem z włosów półdługich dla osób o trójkątnej twarzy będą uczesania z grzywką. W najdogodniejszej sytuacji są właścicielki owalnych twarzy, które doskonale prezentują się we wszystkich typach upięć okolicznościowych.

 Koszt upięcia sylwestrowego

 Upięcia okolicznościowe są stałą pozycją w ofercie gabinetów fryzjerskich. Warto pamiętać o tym, aby zarezerwować termin wizyty na długo przed końcem roku. W przeciwnym razie może zabraknąć miejsca w terminarzach najzdolniejszych stylistów. Ile trzeba zapłacić za fryzurę sylwestrową? Ceny wahają się od 50 do nawet 400 zł. Ich wysokość zależy od wielu czynników, m.in. długości włosów oraz tego czy są proste, czy kręcone. Nie bez znaczenia z pewnością pozostają również renoma oraz popularność zakładu fryzjerskiego.