Upięcie włosów – loki

Fryzury z lokami są ponadczasowe. Kochamy je za to, że prezentują się elegancko i dziewczęco. Niestety, tylko niektóre kobiety mogą cieszyć się naturalnie poskręcanymi włosami. Inne posiłkują się lokówką lub trwałą ondulacją. Poznaj kilka sprawdzonych sposobów na efektownie pokręcone włosy i dowiedz się, jak stworzyć upięcia z loków krok po kroku.

Pokaż w mojej okolicy »
Upięcie włosów – loki

Jak upiąć loki?

Zastanawiasz się, jak szybko zrobić efektowną fryzurę z lokami? Kok z loków wystylizujesz z w kilka minut i będziesz wyglądała oszałamiająco. Oto jak przygotować to upięcie z lokami krok po kroku:

  • Pokręć włosy, a wierzchnie pasma upnij w małą kitkę, wysoko z tyłu głowy i wystylizuj ją w koczek.

  • Doczepiaj do upięcia pokręcone pasma ułożone w małe koczki. Dobieraj loki naprzemiennie z prawej i lewej strony.

  • Z boków głowy wypuść wolno dwa romantyczne pasma.

  • Utrwal kok z loków lakierem.

 

Rodzaje upięć z lokami

Uczesania z kręconych włosów to idealny pomysł na specjalne okazje. Upięcia z loków na wesele od lat cieszą się ogromną popularnością. Wśród nich bardzo często wybierane są fryzury z loków, w których włosy zostają zaczesane w efektowny wodospad, koki z romantycznie wypuszczonymi pasmami oraz upięcia z loków na bok. Możliwe jest również stworzenie efektownych upięć loków z krótkich włosów.

Sposoby na loki

Twoje włosy nie są kręcone z natury? Przygotowanie fryzury z loków nie jest trudne. Możesz wykorzystać do tego lokówkę, wałki lub papiloty. Dobrym pomysłem będzie także suszenie włosów na okrągłej szczotce lub odpowiednie upięcie ich przed wysuszeniem. Jeśli chcesz cieszyć się fryzurą z loków na stałe, zdecyduj się na trwałą ondulację lub stylizację keratynową.

Na co zwrócić uwagę wybierając upięcie z lokami?

Warto, aby upięcia z loków na wesele oraz na co dzień zostały dopasowane do typu urody. Kobiety o okrągłych twarzach najlepiej wyglądają w lokach o delikatnym skręcie i dużej objętości. Natomiast panie z wyraźnie zaznaczonymi kośćmi policzkowymi i wysokim czołem mogą sobie pozwolić na fryzury z lokami w formie drobniejszych sprężynek.

Jak pielęgnować loki?

Naturalne loki często się plączą. Dlatego ich posiadaczki powinny stosować odpowiednie szampony oraz kosmetyki do pielęgnacji loków z kompleksem nawilżającym. Fryzurę najlepiaj czesać grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach.

Cena – od czego zależy?

Upięcia z loków na bok oraz inne stylizacje okolicznościowe są stałym elementem ofert salonów fryzjerskich. Za proste fryzury z loków trzeba zapłacić od 50 do 150 zł. Droższe są fryzury z loków na wesele, których cena może sięgać nawet od 150 do 300 zł.