Upięcie włosów krótkich

Fryzury z krótkich włosów to prawdziwe wyzwanie. Niesforne kosmyki są trudne do okiełznania. Nie masz pomysłu na to, jak upiąć włosy wsuwkami? A może szukasz podpowiedzi, dotyczącej tego, jakie uczesanie wybrać u fryzjera?

Wybierz miasto

Pokaż w mojej okolicy »
Upięcie włosów krótkich

Jak upiąć krótkie włosy?

Upięcia włosów krótkich na co dzień wymagają nieco wprawy. Zwykle do ich przygotowania potrzebne jest sporo spinek, które podtrzymają niesforne kosmyki. Najpierw ułóż pożądaną fryzurę, a potem poupinaj luźne pasma. Niektóre z ich możesz także puścić luźno oraz romantycznie zakręcić, tworząc dziewczęcy look.

Zastanawiasz się, jak upiąć krótkie włosy samemu? Mamy kilka propozycji. Przede wszystkim możesz zdecydować się na dobierany warkocz, zebranie pokręconych włosów z boku głowy lub zaczesanie eleganckiego koka typu banan. Przygotowaliśmy opis ostatniego wymienionego upięcia krótkich włosów krok po kroku:

 • Zaczesz i upnij włosy wsuwkami w taki sposób, aby wszystkie pasma znalazły się po jednej stronie głowy.

 • Zbierz wszystkie włosy, ułóż je pionowo nad głową i lekko skręć. Zadbaj, by włosy ułożyły się równomiernie na całej długości.

 • Skręcone końcówki schowaj pod zaczesanego koka i upnij je spinkami.

 • Utrwal fryzurę.

 •  Na co zwracać uwagę przy krótkich upięciach?

   Jak upiąć krótkie włosy? Wszystko zależy od ich długości – im większa, tym więcej pomysłów na fryzurę. Posiadaczki bardzo krótkich włosów powinny jednak zrezygnować z koków i warkoczy. Tworząc upięcia z włosów krótkich na co dzień, mogą spiąć co najwyżej pojedyncze pasma, którym warto dodać charakteru przez pokręcenie. Dobrą alternatywą dla układania fryzury z wsuwkami stanie się także wystylizowanie pasm za pomocą żelu lub pasty. Bardzo ważne, aby każda fryzura z krótkich włosów została odpowiednio utrwalona.

   Rodzaje krótkich upięć

   Właścicielki krótkich włosów mogą zdecydować się na kilka uczesań. Bardzo modne są różnego rodzaju fantazyjne upięcia pasm oraz warkocze, w tym takie okalające głowę. Popularne są asymetryczne fryzury, w których wszystkie pasma zostają zgromadzone z jednej strony głowy. Ciekawym pomysłem na stylizację na elegancką uroczystość stanie się również ciasny kok ozdobiony warkoczem albo rozpuszczone, długie, pokręcone włosy, przytrzymywane przez efektowną plecionkę z bocznych pasm.

   Koszt krótkiego upięcia

  Upięcia z włosów krótkich są zwykle nieco tańsze niż fryzury z długich pasm. Ich cena to od 70 zł do 390 zł. Zależy ona nie tylko od renomy salonu fryzjerskiego, ale także stosowanych ozdób oraz okoliczności, na którą przygotowywana jest stylizacja.