Upięcie włosów – fale

Falowane włosy wyglądają subtelnie i kobieco. Świetnie sprawdzają się do pracy, na rodzinne uroczystości oraz wielkie wyjścia. Podpowiadamy, jak wystylizować z nich efektowną fryzurę oraz jak zrobić fale na włosach.

Pokaż w mojej okolicy »
Upięcie włosów – fale

Jak upiąć włosy w fale?

Zastanawiasz się, jak zrobić fale na włosach? Możesz wykorzystać do tego duże wałki lub papiloty. Falowane włosy uzyskasz także odpowiednio susząc pasma na szczotce lub lokówce – pamiętaj jedynie o tym, aby zachować szeroki skręt. Później falowane włosy wystarczy spiąć wsuwkami lub klamrą. Do ułożenia efektownej fryzury możesz użyć również gumek i opasek.

Rodzaje upięć z włosami falowanymi

Upięcia z włosów falowanych prezentują się bardzo efektownie. Na wesela i specjalne okazje bardzo często wybierane są fryzury, w których upięte zostają jedyne górne pasma, a dolne swobodnie spływają na plecy. Innym sposobem na stylizację z falowanych włosów są koki oraz warkocze i korony. Modne są również asymetryczne upięcia włosów falowanych, w których pasma zostają skupione z jednej strony.

Na co zwrócić uwagę wybierając upięcie z falą?

Puszyste, lekkie fale na włosach to doskonała fryzura dla kobiet o okrągłych twarzach. Romantyczny nieład odejmuje optycznie kilogramów i dodaje uroku. Natomiast osoby o pociągłych i trójkątnych twarzach powinny raczej decydować się na tzw. pół upięcia włosów falowanych, w których górna część fryzury tworzy misterną plecionkę lub jest zaczesana na gładko.

Falowane włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Przed ich układaniem warto wetrzeć w nie mleczko lub balsam, który podkreśli skręt. Osoby o naturalnie falowanych włosach natomiast powinny pamiętać o tym, aby je stale odżywiać i nawilżać, tak aby nie doprowadzić do przesuszania fryzury.

Cena – od czego zależy

Koszt upięć z włosów falowanych to od 50 zł do 200 zł. To, ile trzeba zapłacić za stylizację, zależy przede wszystkim od stopnia skomplikowania fryzury i renomy stylisty. Najwyższe ceny zwykle obowiązują w popularnych salonach w dużych miastach, natomiast u utalentowanych fryzjerów z mniejszych miejscowości za fryzurę z falami na włosach trzeba zapłacić dużo mniej.