Upięcie włosów długich

Długie, lśniące i mocne włosy są marzeniem każdej kobiety. Pozwalają stworzyć fryzury, które zadają szyku. Poznaj najpopularniejsze rodzaje upięć z włosów długich na co dzień jak i na specjalne okazje. Podpowiadamy też, jak zrobić łatwe upięcia z włosów długich krok po kroku.

Pokaż w mojej okolicy »
Upięcie włosów długich

Jak upiąć długie włosy?

 Upięcia włosów długich na co dzień nie mogą być nazbyt czasochłonne. Dlatego właścicielki imponujących pasm najczęściej zbierają je w kitkę lub czeszą w warkocz. Popularną fryzurą do pracy natomiast są różnego rodzaju koki, które łatwo można dostosować do okazji. Gładkie fryzury świetnie nadają się na eleganckie kolacje i spotkania biznesowe, a nieco swobodniejsze uczesania z wypuszczonymi pasmami to świetny wybór na kawę z przyjaciółmi lub zakupy.

 Upięcia na specjalne okazje

 Bardzo wiele możliwości dają również upięcia włosów długich na wesele. Styliści chętnie czeszą misterne koki z warkoczem oraz przygotowują asymetryczne fryzury z lokami. Efektownie prezentują się także warkocze okalające głowę. Podobne do stylizacji panien młodych są upięcia długich włosów na studniówkę. Zwykle jednak są one nieco mniej oficjalne, a przyszłe maturzystki mogą pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa.

 Na co zwracać uwagę przy upięciach włosów długich?

 Bardzo ważna jest troska o kondycję włosów. Należy je odpowiednio odżywiać je poprzez wcieranie regenerujących maseczek oraz jedwabiu, który zapobiegnie rozdwajaniu końcówek. Przed stylizacją upięcia włosów długich na co dzień, warto wetrzeć w nie kosmetyk, który pomoże okiełznać niesforne pasma. Ponadto uczesanie należy dodatkowo utrwalić lakierem.

 Rodzaje długich upięć

 Najpopularniejsze codzienne fryzury to kitka, warkocz i kok. Już od dzieciństwa mamy uczą małe dziewczynki jak stworzyć te upięcia z włosów długich krok po kroku. Właścicielki długich włosów powinny mieć w swoich kosmetyczkach gumki oraz zestaw wsuwek, które umożliwiają szybkie stworzenie stylizacji. Przyda się też kilka ładnych spinek, klamry i opaski. Do upięć włosów długich na studniówkę lub inne specjalne okazje można zaliczyć misterne uczesania i koki z warkoczem oraz fryzury asymetryczne, w których loki zostają skupione z jednej strony głowy.

 Koszt długiego upięcia

Upięcia włosów długich na studniówkę lub inne uroczystości są dość kosztowne. Trzeba zapłacić za nie zwykle od 50 zł do 200 zł. Cena zależna jest od stopnia skomplikowania fryzury oraz okazji, na którą ma zostać przygotowana. Warto przy tym zaznaczyć, że koszt upięcia włosów długich na wesele często obejmuje również uczesanie próbne.