Przejdź do głównej zawartości

Koki i upięcia

W życiu kobiety zdarzają się uroczystości, na których chce wyróżniać się z tłumu. Nieważne, czy jest to ślub, czy może bal Sylwestrowy. Przeróżne koki i upięcia stanowią doskonałą fryzurę na tego typu okazje. Niezwykła elegancja tego typu uczesania sprawia, że Panie czują się naprawdę dobrze. Niektóre koki lub upięcia możemy wykonać samodzielnie i z powodzeniem nosić je na co dzień.

Pokaż w mojej okolicy »
Koki i upięcia

Upięcia

Rodzajów upięć jest mnóstwo. Począwszy od klasycznych, aż po niezwykle fantazyjne. Ten rodzaj fryzury pasuje idealnie na ważne okazje. Upięcia dodają uroku oraz potrafią nas wyróżnić. Nieważne, czy mamy proste, czy kręcone włosy. Na każdych możliwe jest wykonanie upięcia. Zagłębiając się w temat, pewnie zastanawiacie się, jakie rodzaje upięć są najpopularniejsze. Otóż możliwości jest naprawdę dużo. Panie wybierają zwykle włosy podpięte z boku, tzw. luźne koki oraz wszelkie wariacje z wykorzystaniem warkoczy. Oczywiście nie wolno zapominać o odpowiednim utrwaleniu upięcia. Fryzura musi wytrzymać wiele godzin. Inspiracją upięć są często czasopisma kobiece lub internetowe fotografie. Często można również poprosić o radę fryzjera.

Koki

Jedną z bardzo uniwersalnych fryzur są też koki. Najczęściej Panie decydują się na nie z okazji ślubu. Ale niekoniecznie. Kok nadaje się również na imprezowe wieczory ze znajomymi. Elegancji dodają fryzurze zaczesane gładko włosy. Oczywiście, jak w przypadku upięć, również koki wykonywane są na wiele różnych sposobów. Nie jest zlokalizowany jedynie na czubku głowy. Równie dobrze może wyglądać upięty tuż przy karku lub na boku. Hitem jest łączenie koka z warkoczem, poprzez wplatanie go metodą dobierania. Za tego typu fryzurą przemawia również wygoda. Solidnie upięty oraz utrwalony kok, nie ma prawa się popsuć. Z pewnością wytrzyma całą noc.

Ile kosztuje wykonanie upięcia i koka?

Tego typu fryzurę ciężko ułożyć samodzielnie. Najlepiej zrobi to profesjonalny fryzjer z doświadczeniem. Koszt uzależniony jest, rzecz jasna, od długości włosów klientki oraz stopnia skomplikowania fryzury. Zwykle cena wynosi ok. 50 zł – 300 zł.