Ecosfera Centrum Podologii i Kosmetologii

Warszawska 98, 80-180 Gdańsk

AUTOLOGICZNA FIBRYNA (twarz)

  • AUTOLOGICZNA FIBRYNA (twarz) 60 min
    840 zł
    Rezerwuj

Celem podania autologicznej fibryny jest redukcja zmarszczek i bruzd na twarzy oraz jej odmłodzenie poprzez wypełnienie fibryną przez lekarza miejsc, w których nastąpiły z wiekiem ubytki tkanek podskórnych.

Dlaczego możliwe jest wypełnianie ubytków z użyciem AF?

Firbryna jest autogenną matrycą, która stymuluje gojenie i wzrost tkanek miękkich. Zawiera szereg czynników przyśpieszających angiogenezę, tworzenie się fibroblastów i osteoblastów, przyśpiesza proces gojenia. Dzieje się tak dlatego, że w odpowiednim czasie uwalnia zawarte w sobie czynniki wzrostu, cytokiny oraz komórki, wpływające pozytywnie na proces regeneracji, w tym także mezenchymalne komórki macierzyste.

Jak wygląda zabieg z podaniem AF ?

Po pobraniu krwi od pacjenta pobranej, zostaje ona umieszczona w wirówce laboratoryjnej i odwirowana, z odpowiednią prędkością i czasie. Do uzyskanego w ten sposób osocza bogatopłytkowego, dodaje się odpowiedni czynnik, który pozwala na utworzenie autologicznej fibryny.

AF podajemy za pomocą strzykawki i igły (tak jak wypełniacz) bezpośrednio do skóry w miejsca gdzie widoczne są ubytki tkanek i które wymagają leczenia.

Po zabiegu w skórze, wokół podanej autologicznej fibryny tworzy się włóknista otoczka, a obecne czynniki wzrostu stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu, co daje efekt ,,podnoszenia” w miejscu podania .

Efekty wypełnienia i unoszenia zmarszczek utrzymują się o 1,5 roku do około 2 lat.

Czym się różni zabieg podania autologicznej fibryny od zabiegu z osoczem bogatopłytkowym?

W tradycyjnej metodzie z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, płytki krwi bardzo szybko uwalniają duże stężenia czynników wzrostu. W przypadku AF płytki krwi osiadają na włóknach fibrynowych i czynniki wzrostu uwalniają powoli. Dzięki temu uzyskujemy dużo silniejsze efekty regenerujące.

Nie przegap najlepszego

Na Twój adres email trafiać będą porady, ciekawostki oraz najlepsze promocje.

Obowiązek informacyjny przeczytasz tutaj.