Di Origine Kosmetologia Estetyczna i Trychologia

Kassyusza 2, 60-175 Poznań

Konsultacja Trychologiczna

  • Konsultacja Trychologiczna 45 min
    100 zł
    Rezerwuj

Pierwszym etapem jest konsultacja trychologiczna podczas której odbywa się szczegółowy wywiad z pacjentem. Wywiad ma na celu ustalenie przyczyny wystąpienia problemu oraz zdiagnozowanie schorzenia. W trakcie rozmowy pacjent szczegółowo odpowiada na pytania dotyczące jego stylu życia, przebytych lub obecnych chorób, stosowanych kuracji i zażywanych leków. Informacje te są niezbędne do ustalenia przyczyny i postawienia diagnozy.
W kolejnym etapie przeprowadzone jest badanie tichoskopowe skóry głowy oraz struktury włosa, w celu stwierdzenia zaburzeń strukturalnych w obrębie łodygi. Zwraca się też uwagę na obecność czopów mieszkowych, pierścieni wokół mieszków oraz flory bakteryjno-grzybiczej.
Przy zastosowaniu wyspecjalizowanego urządzenia trycholog określa stopień ukrwienia skóry głowy. W większości przypadków pacjent kierowany jest na dalsze badania laboratoryjne. Wykonane badania można przesłać drogą mailową. Wszystkie wyniki są poufne i są przechowywane w naszej wewnętrznej dokumentacji.
Przygotowanie do badania:
Proszę nie myć głowy w dniu badania

Nie przegap najlepszego

Na Twój adres email trafiać będą porady, ciekawostki oraz najlepsze promocje.

Obowiązek informacyjny przeczytasz tutaj.