Fotodepilacja wąsik

Fotodepilacja wąsika daje świetne efekty. Warto jednak wcześniej poznać przeciwwskazania do zabiegu. Niestety jest kilka przeciwwskazań. Ale osoby, które mogą wykonać ten zabieg na pewno będą zadowolone z tego jakie efekty daje fotodepilacja wąsika.

Pokaż w mojej okolicy »
Fotodepilacja wąsik

Na czym polega fotodepilacja wąsika?

Fotodepilacja wąsika to zabieg, który przeprowadza się w gabinetach kosmetycznych. Niechciane owłosienie z twarzy usuwa się za pomocą wiązki światła. Taki zabieg nie jest inwazyjny, ani też bolesny. Dlatego jest świetną alternatywą dla depilacji laserowej. Czas trwania zabiegu jest bardzo krótki, ale aby zabieg przyniósł efekty to trzeba go powtarzać 6-12 razy co 4 tygodnie.

Jak się przygotować do zabiegu?

Przede wszystkim zabieg wykonuje się na skórze nieopalonej. Fotodepilacja wąsika przynosi najlepsze efekty, gdy skóra jest jasna a włosek ciemny, ale nie oznacza to, że osoby z ciemną karnacją lub blond włosami nie znajdą metody dla siebie. Zatem jak się przygotować do fotodepilacji wąsika? Włoski powinny być dobrze widoczne i niedepilowane przez co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem. W miejscu wąsika skóra nie może być podrażniona czy też posiadać stanów zapalnych np. pryszczy. Także na miesiąc przed zabiegiem trzeba odstawić kosmetyki z reinoidami oraz zioła typu dziurawiec czy nagietek, które są światłouczulające. Trzeba też powstrzymać się przez tydzień przed zabiegiem od peelingów.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Przed pierwszym zabiegiem potrzebna jest konsultacja z dermatologiem, który oceni kondycję skóry oraz sprawdzi czy nie ma przeciwwskazań. Przeciwwskazania to między innymi :

  • bielactwo,

  • łuszczyca skóry,

  • ciąża,

  • stany zapalne skóry w tym trądzik,

  • choroby nowotworowe,

  • skłonność do przebarwień.

Fotodepilacja wąsika opinie ma najlepsze u osób o stosunkowo jasnej cerze i ciemnym owłosieniu. Wskazaniem jest po prostu nadmierne owłosienie, przez które czujemy się niekomfortowo.

Na co zwrócić uwagę wybierając się na fotodepilację wąsika

Najważniejsze jest, aby po konsultacji z dermatologiem dobrze dobrać ilość zabiegów, a potem wprowadzić zabiegi podtrzymujące efekt. Niestety włosy są w stanie się regenerować i wąsik może odrosnąć. Dlatego należy wybrać dobry i sprawdzony salon do przeprowadzenia zabiegu.

Cena fotodepilacji

Fotodepilacja wąsik to jeden z najtańszych zabiegów fotodepilacji. Jeden zabieg kosztuje około 100 zł, ale cena może się różnić w zależności od salonu.