Fotodepilacja - pachy

Fotodepilacja pach to zabieg, który na stałe wchodzi do oferty większości gabinetów kosmetycznych. Fotodepilacja to aktualnie najskuteczniejsza metoda i dająca najtrwalszy efekt. Komfort po tym zabiegu jest nie do przecenienia, nareszcie nie trzeba codziennie rano czujnie przyglądać się swoim pachom, by ocenić czy to już czy jeszcze można poczekać z następnym zabiegiem.

Pokaż w mojej okolicy »
Fotodepilacja - pachy

Fotodepilacja pach efekty i przebieg zabiegu

Fotodepilacja pachy za pomocą tej innowacyjnej technologii polega na usunięciu zbędnego owłosienia poprzez działanie intensywnej wiązki światła emitowanego z głowicy na miejsca objęte rosnącymi włoskami. Dla skuteczności zabiegu nie ma znaczenie kolor włosków. Od zabiegów laserowych różni się przede wszystkim brakiem inwazyjności i co za tym idzie - brakiem bólu. Urządzenia nowej generacji służące do zabiegu fotodepilacji są czułe na wiele parametrów: fototyp skóry, kolor owłosienia, rodzaj włosa, a to znaczy, że ich działanie można dostosować do wszystkich tych cech.

Fotodepilacja pach – jak się przygotować do zabiegu?

Przed umówionym zabiegiem fotodepilacji pach przygotowania do niego należy rozpocząć już na 2-4 tygodni wcześniej. Przede wszystkim należy zrezygnować z opalania i to zarówno naturalnego jak i opalania pod lampami, a także samoopalacza. Opalona skóra może zwiększać ryzyko podrażnień, ale przede wszystkim utrudnia właściwą identyfikację fototypu skóry, który jest kluczowy dla odpowiedniego ustawienia urządzenia.

Fotodepilacja pach - na co uważać?

Dwa tygodnie przed zabiegiem należy odstawić przeróżne kosmetyki i substancje, w tym leki, które mogłyby uwrażliwić skórę, takie jak:

  • składniki niektórych perfum: piżmo ambretowe, 6-metylokumaryna

  • olejki eteryczne: bergamotowy, cedrowy, lawendowy, sandałowy, waniliowy, cytrusowy

  • inne składniki kosmetyków: pochodne witaminy A, pochodne kwasu salicylowego

  • surowce zielarskie: dziurawiec, arcydzięgiel, nagietek, seler, pietruszka,

  • leki: przeciwcukrzycowe, moczopędne, sulfonamidy, dziegcie, przeciwgrzybicze, przeciwtrądzikowe, niektóre hormony (HTZ), antybiotyki i leki przeciwzapalne

Fotodepilacja pach – cena

Cena zabiegu fotodepilacji pach może różnić się nieznacznie w zależności od gabinetu, jednak cały czas waha się w kwotach od 100 do 200 zł. Aby zabieg przyniósł oczekiwane skutki, należy przeprowadzać go regularnie. Cały cykl fotodepilacji pach przynoszący 90% ubytku owłosienia to 6-7 zabiegów przeprowadzanych w odstępie 4 tygodni. Po zakończeniu cyklu, pozostaje już tylko utrwalanie efektu, któremu należy się poddawać co 6 do 12 miesięcy.

Fotodepilacja pach wiązką światła to najskuteczniejsza  metoda usuwania zbędnego owłosienia. Komfortowa, trwała i bezbolesna, dostosowana do każdego rodzaju skóry.