Fotodepilacja - nogi

Depilacja to zabieg intymny, dla niektórych nawet krępujący, stający się coraz popularniejszym, również wśród mężczyzn. Fotodepilacja to najnowsza technologia w tej dziedzinie, gwarantująca bezbolesność, komfort i zdecydowanie lepsze efekty niż dotychczas dostępne metody.

Pokaż w mojej okolicy »
Fotodepilacja - nogi

Na czym polega fotodepilacja nóg

Fotodepilacja to kolejny krok technologiczny ku komfortowi pacjenta. W przeciwieństwie do depilacji laserowej jest kompletnie bezbolesna, a sam zabieg trwa dosłownie chwilę. Głowica urządzenia emituje intensywną wiązkę światła, która radzi sobie nie tylko z ciemnym owłosieniem, ale również z tym jaśniejszym.

Fotodepilacja nogi, jak się przygotować?

Ciepło wywoływane przez głowicę urządzenia do fotodepilacji mocno wysusza skórę, dlatego dobrze jest dbać o odpowiednie nawodnienie poprzez picie odpowiedniej ilości wody, jak i ochronę zewnętrzną skóry, stosując kremy nawilżające. Ważne również, aby zarówno przed rozpoczęciem zabiegów jak i w ich trakcie nie opalać się ani nie korzystać z solarium.

Przebieg fotodepilacji nóg

Aby efekty fotodepilacji nóg były jak najlepsze, należy ją powtarzać od 6 do 12 razy, zachowując 4 tygodniowe przerwy. Sam zabieg trwa kilka do kilkunastu minut i jest całkowicie bezinwazyjny i bezbolesny.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Fotodepilację zaleca się szczególnie osobom u których efekt depilacji laserowej jest niezadowalający poprzez jasne zabarwienie owłosienia. Pomimo swojej niewielkiej inwazyjności dla organizmu przeciwwskazania fotodepilacji nogi to m.in.

  • choroby nowotworowe,

  • cukrzyca,

  • ciąża.

Każdy pacjent przed rozpoczęciem sesji zabiegów powinien wypełnić odpowiednią ankietę i skonsultować się ze specjalistą wykonującym zabieg.

Ceny fotodepilacji nóg

Uśredniona cena jednego zabiegu fotodepilacji nogi to około 100 zł. Jej dokładna wysokość zależy od gabinetu oraz od powierzchni jaką chcemy poddać zabiegowi. Znaleźć można również oferty depilacji części nogi, np. obu łydek i kolan. Cena takiego zabiegu może wahać się w granicach 200 zł.

Krok milowy w depilacji nóg

Jak widać fotodepilacja nóg jest najlepszą dostępną w tym momencie na rynku metodą pozbycia się niechcianego owłosienia. Nie tylko kobiety, ale również coraz częściej korzystający z depilacji mężczyźni, którym dotychczasowe metody nie końca były w stanie pomóc, mogą dzięki fotodepilacji nóg uzyskać zamierzony efekt.