Fotodepilacja - bikini

Istnieją różne metody usuwania zbędnego owłosienia okolic intymnych, jednak wiele z nich ma mankamenty. Używanie maszynki na co dzień powoduje zaczerwienienia, a wosk może okazać się zbyt bolesny. Dlatego kobiety chcące cieszyć się gładką skórą coraz częściej decydują się na trwałe metody depilacji. Przyjrzymy się, czym jest fotodepilacja bikini.

Pokaż w mojej okolicy »
Fotodepilacja - bikini

Na czym polega fotodepilacja bikini?

To metoda, która opiera się na technologii uswania owłosienia za pomocą wiązki światła IPL. Specjalne urządzenie kieruje światło na miejsca występowania włosów, docierając do komórek macierzystych i niszcząc je. Nie jest to zabieg laserowy, stąd jest mało inwazyjny. Dzięki możliwości dostosowania paramentów urządzenia fotodepilacja miejsc intymnych odbywa się z uwzględnieniem fototypu skóry i koloru włosa.

Jak się przygotować do zabiegu?

Na kilka tygodni przed planowanym zabiegiem należy zrezygnować z opalania się. Dwa tygodnie przed fotodepilacją trzeba ponadto zaprzestać przyjmowania leków zawierających składniki światłoczułe. Jeżeli bierzemy jakieś preparaty, koniecznie sprawdźmy ich skład. Przed zabiegiem warto stosować kremy w wysokim filtrem. Zrezygnować należy także z usuwania włosów metodami, za pomocą których wyrywa się cebulki. Trzy dni przed zabiegiem pozbądźmy się włosów maszynką. Jeśli zapiszemy się na zabieg, jakim jest fotodepilacja bikini jak się przygotować przypomną nam pracownicy studia.

Przebieg fotodepilacji bikini

Skoncentrowane światło kierowane jest na mające około 1 mm włoski i niszczy ich komórki. Po dwóch tygodniach osłabione włoski wypadną razem z cebulkami. Zabieg należy powtórzyć kilka razy w odstępach 4-8 tygodni. Na rynku dostępne są urządzenia, dzięki którym wykonana może zostać fotodepilacja w domu. Jednak jeśli obejmuje fotodepilacja bikini głębokie, czyli miejsca słabo dostępne bez pomocy drugiej osoby, lepiej zdecydować się na wizytę w salonie.

Przeciwwskazania do zabiegu

Dla zabiegu, jakim jest fotodepilacja bikini przeciwwskazania mogą być różne. Poza wyżej wymienionymi, lepiej zrezygnować z depilacji jeśli w ostatnim czasie poddawaliśmy się innym intensywnym zabiegom na skórze. Przeciwwskazaniem jest też ciąża i niektóre choroby, np. nowotwory czy zapalenia skóry.

Cena fotodepilacji bikini

Pojedynczy zabieg kosztuje około 100-200 złotych.

Dobrze przeprowadzona fotodepilacja bikini opinie zbiera niemal wyłącznie pozytywnie. Zaletami tej metody są niska inwazyjność, szybki czas wykonania usługi oraz zdecydowanie niższa niż za usuwanie laserem cena. Dzięki fotodepilacji możemy pozbyć się włosków z bikini trwale, nawet na kilka lat.