Przejdź do głównej zawartości

Fotodepilacja

Każda kobieta marzy, by skutecznie i na długi czas usunąć zbędne, nieestetycznie wyglądające owłosienie. W dzisiejszych czasach jest to możliwe. Jeśli nie jesteś zadowolona z efektu domowego depilatora, którego użycie jest bolesne lub drażni Cię ciągłe korzystanie z maszynki – możesz skorzystać z usługi fotodepilacji. Wiele salonów kosmetycznych ma w ofercie tę komfortową oraz trwałą metodę. Prześledźmy więc, czy rzeczywiście jest skuteczna.

Pokaż w mojej okolicy »
Fotodepilacja

Na czym polega zabieg fotodepilacji?

Zabieg fotodepilacji oparty jest na wykorzystaniu emitowanego światła lub lasera, w celu usunięcia zbędnego owłosienia. Przed zabiegiem specjalista określa typ naszej skóry. Profesjonalne urządzenie wykorzystywane do zabiegu rozróżnia rodzaj skóry, obszar działania oraz głębokość. Zebrane informacje są bazą zabiegu. Często uzależniona jest od nich skuteczność fotodepilacji. Proces fizjologiczny wyróżnia 3 etapy życia włosa. Pierwszy to zaawansowane stadium rozwoju (anagen). Drugi etap to zatrzymanie się wzrostu włosa (katagen). Ostatni natomiast powoduje wypadanie włosa (telogen).

Jak bardzo skuteczny jest zabieg fotodepilacji?

Najlepszy rezultat można uzyskać wówczas, gdy fotodepilacja zostaje przeprowadzona podczas trwania pierwszej fazy rozwoju fizjologicznego włosa. Oczywiście powinno się wykonać kilka zabiegów, by uzyskać pożądany efekt. Co ciekawe, urządzenie do fotodepilacji jest tak skonstruowane, że potrafi reagować nawet na kolor włosów oraz fototyp naszej skóry. Oznacza to, że depilacja jest znacznie bardziej skuteczna u osób, które mają jasną karnację, lecz ciemne włosy.

Czy fotodepilacja jest bolesna?

Nawet przy ustawieniu większej mocy lasera koniecznej do usunięcia włosków np. spod pach czy okolic bikini, zabieg nie jest tak bolesny, jak użycie depilatora. Najtrudniejszym miejscem fotodepilacji są okolice twarzy.

Minusy fotodepilacji

Jedyną wadą zabiegu fotodepilacji jest ryzyko wystąpienia przebarwień. Dotyczy to głównie osób, posiadających ciemną skórę. Oczywiście minusem są także koszty. Nie każdego  stać na wykonanie kilku zabiegów.

Koszt fotodepilacji

Jeden zabieg fotodepilacji kosztuje około 200 zł – 650 zł.