Depilacja woskiem - wąsik

Delikatne lub rzucające się w oczy włoski nad górną wargą u kobiet, to bardzo często problem brunetek o ciemnej karnacji. Pojawiają się zwykle wskutek problemów hormonalnych lub są spadkiem, który dostajemy w genach. Jakby nie było, są defektem, którego wiele kobiet chce się pozbyć na długo. Pomocna w tym jest depilacja woskiem. Pozwala skutecznie usunąć włoski na kilka tygodni.

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja woskiem - wąsik

Dlaczego niektóre kobiety mają wąsik?

Wąsik, czyli widoczne włoski nad górną wargą, to najczęściej efekt rozkodowanej gospodarki hormonalnej. Nadmierne owłosienie może być także objawem niektórych chorób tarczycy czy narządów rodnych. Podejmując odpowiednie leczenie, włoski powinny zniknąć samoistnie. Mogą jednak być dziedziczone w genach po matce lub babci, a wtedy nie pozostaje nic innego jak ich regularne i skuteczne usuwanie. Najczęściej problem dotyka kobiet o ciemnej karnacji i ciemnych włosach.

Depilacja wąsika przy użyciu wosku

Jedną z najbardziej popularnych metod usuwania wąsika u kobiet jest depilacja woskiem. Podgrzany do odpowiedniej temperatury wosk, nakładamy się na górną wargę. Następnie przykładamy specjalny pasek wykonany z bawełny lub flizeliny. Po chwili, zdecydowanym ruchem zrywamy pasek, a wraz z nim usuwamy wosk, który okleił włoski. W ten sposób zostają usunięte wszystkie włoski, a górna warga pozostaje aksamitnie gładka na blisko 4 tygodnie.

Czy depilacja wąsika boli?

Zabieg może być bolesny, a na skórze mogą pojawić się podrażnienia. Dlatego tak ważna jest jej odpowiednia pielęgnacja oraz nawilżenie. Wykonując zabieg w salonie kosmetycznym, kosmetyczka nałoży na świeżo wydepilowaną partię specjalny krem po depilacyjny, który ma działania łagodzące.

Wyrywanie włosków pęsetą

Niektóre panie decydują się na usunięcie wąsika przy użyciu pęsety. Metoda ta jednak nie jest tak skuteczna, jak wosk. Może się sprawdzić tylko wtedy, gdy włosków jest dosłownie kilka. Gęstszy wąsik najlepiej wydepilować przy użyciu wosku, gdyż w ten sposób usuniemy równomiernie wszystkie, nawet najkrótsze włoski. Pęsetą można usunąć pozostałości. Nigdy nie należy golić wąsika maszynką. Ten sposób jedynie przyspieszy wzrost i wzmocni włoski.

Ile kosztuje depilacja woskiem wąsika?

Zabieg usunięcia wąsika metodą depilacji woskiem jest dość tani. Zależnie od salonu kosmetycznego zapłacimy od 10 do 20 złotych.