Depilacja woskiem - uda

Aksamitnie gładkie nogi to cel, do którego dąży każda kobieta. Uda to ta partia, na której zwykle włoski są słabsze, jaśniejsze i mniej widoczne. Niemniej jednak wraz z nadejściem lata, wiele Pań często decyduje się na usunięcie włosków z ud. Skuteczna i długotrwała metoda to depilacja woskiem. Dzięki niej uzyskasz gładkie nogi na dłużej!

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja woskiem - uda

Dlaczego depilacja woskiem?

Włoski na udach są słabsze i jaśniejsze w przeciwieństwie do tych na łydkach. Jeśli zaczniemy usuwać je za pomocą maszynki, staną się ciemniejsze i mocniejsze. Dlatego też lepiej postawić na depilację woskiem, która usuwa włoski wraz z cebulką. Dzięki temu nogi są naprawdę jedwabiście gładkie, a efekt utrzymuje się nawet do 4 tygodni. Regularne zabiegi skutecznie osłabią włoski. Z każdym zabiegiem będzie ich coraz mniej.

Jak się przygotować do depilacji ud woskiem?

Przed depilacją woskiem warto wykonać peeling. Usunie on martwy naskórek oraz uwolni wrośnięte włoski. Podczas zabiegu wosk lepiej oklei włoski, a co za tym idzie, skuteczność depilacji będzie jeszcze lepsza. Przed zabiegiem nie należy nakładać żadnych balsamów. Skóra powinna być odtłuszczona. Najlepiej depiluje się włoski długości około pół centymetra. Dobrze jest wykonać depilację woskiem tuż po kąpieli, gdyż wtedy włoski łatwiej się usuwa.

Jak wygląda zabieg depilacji woskiem ud?

Depilacja woskiem wykonywana jest przy zastosowaniu specjalnego wosku oraz plastrów. Podgrzany wosk nakłada się przy pomocy szpatułki na niewielką partię ud, kierując się zgodnie ze wzrostem włosa. Następnie, lekko dociskając, przykłada się specjalny pasek bawełniany. Po chwili energicznym ruchem należy zerwać pasek, który usuwa wosk wraz z włoskami. Zrywając wosk, należy kierować się w przeciwnym do wzrostu włosa kierunku.

Depilacja woskiem ud jest dość bolesnym zabiegiem. Niemniej jednak z uwagi na fakt, że włoski usuwane są wraz z cebulką, efekt utrzymuje się przez długie tygodnie. Reasumując, warto chwilę pocierpieć, aby móc cieszyć się gładkimi udami przez kilka następnych tygodni.

Jak pielęgnować uda po depilacji?

Po depilacji woskiem skóra ud będzie podrażniona. Należy więc odpowiednio o nią zadbać, stosując specjalne kremy po depilacyjne. Odpowiednie nawilżenie to podstawa! Warto pamiętać także o regularnym złuszczaniu martwego naskórka, gdyż włoski po depilacji woskiem mają tendencję do wrastania się. Jeśli odpowiednio zadbasz o swoje uda, będziesz cieszyć się gładką skórą na długo.

Czy są jakieś przeciwwskazania do depilacji?

Depilacji woskiem nie może wykonać osoba:

  • uczulona na którykolwiek składnik wosku,

  • mająca żylaki,

  • mająca świeże rany lub blizny,

  • posiadająca stany zapalne skóry, czy zapalenie mieszków włosowatych.

Również podrażnienia po opalaniu są przeciwwskazaniem do zabiegu.

Cena

Depilacja woskiem ud w salonie to koszt około 50-70 zł.