Depilacja woskiem - twarz

Wiele kobiet zmaga się z problemem nadmiernego owłosienia na twarzy. Bardzo widoczne włoski wprawiają wręcz w duży dyskomfort. W tym celu panie decydują się na zabieg depilacji twarzy. Może to być na przykład usuwanie owłosienia z brody, policzków lub pozbycie się nieestetycznie wyglądającego wąsika. Z zabiegu mogą korzystać także panowie. Jedną ze skuteczniejszych metod jest depilacja woskiem. Rezultat uzyskany po zabiegu utrzymuje się nawet do czterech tygodni.

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja woskiem - twarz

Jak wygląda zabieg depilacji woskiem twarzy?

Do zabiegu kosmetyczka wykorzystuje specjalne plastry z woskiem, które przeznaczone są wyłącznie do depilacji twarzy. Przed nałożeniem plastry ogrzewa się w dłoniach, po czym nakleja je na skórę. Po chwili kosmetyczka energicznym ruchem odrywa plaster. Ważne,  by kierunek zrywania był przeciwny do kierunku wzrostu włosa. Po zabiegu należy zastosować preparaty łagodzące, dzięki którym unikniemy podrażnień i zaczerwienienia. Skóra twarzy jest delikatna, dlatego zabieg powinien być wykonany w profesjonalnym salonie kosmetycznym.

W jaki sposób należy dbać o skórę po zabiegu?

Należy pamiętać, że zabieg może spowodować wrastanie się niektórych włosków. Z tego względu zaleca się wykonywanie regularnych peelingów. Ponadto, należy systematycznie nawilżać skórę twarzy.

Zalety zabiegu depilacji woskiem twarzy

Skóra na twarzy jest wrażliwa i delikatna, dlatego golenie z użyciem maszynki często wywołuje podrażnienia. Co więcej, efekt jest krótkotrwały, ponieważ włoski szybko odrastają. Zabieg depilacji woskiem twarzy sprawi, że rezultat gładkiej skóry utrzyma się nawet przez ok. 2 – 4 tygodni. Regularność zabiegów spowoduje, że odrastające włoski będą coraz słabsze, przez co będą wolniej rosły.

Przeciwwskazania do depilacji twarzy woskiem

Depilacji twarzy nie zaleca się osobom, chorującym na :

  • cukrzycę,

  • trądzik,

  • niską krzepliwość krwi,

  • oraz przy oparzeniach słonecznych.

Z depilacji woskiem nie powinny także korzystać osoby ze świeżymi ranami, a także alergicy uczuleni na wosk.

Jaka jest cena depilacji woskiem twarzy?

Koszt takiego zabiegu w salonie kosmetycznym wynosi około 20 – 60 zł.