Depilacja woskiem - ręce

Mocne i ciemne owłosienie na rękach u niektórych kobiet, zwłaszcza u brunetek i Pań o ciemnej karnacji, wprawia w niemały dyskomfort. Samodzielne golenie za pomocą maszynki jedynie wzmacnia włoski, dając jedynie krótkotrwały efekt. Dlatego, jeśli chcemy skutecznie pozbyć się owłosienia na rękach, warto skorzystać z zabiegu depilacji woskiem.

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja woskiem - ręce

O czym warto pamiętać przed zabiegiem depilacji rąk?

Zanim zdecydujemy się na zabieg depilacji włosków na rękach, należy zapuścić je do długości min. 5 milimetrów. Cenną radą jest wykonanie peelingu przed zabiegiem. Dzięki temu wosk będzie lepiej przylegał do skóry, a zabieg da lepsze efekty. Alternatywą peelingu jest posypanie skóry pudrem. Co więcej, wykonanie zabiegu wskazane jest od razu po kąpieli.

Przebieg depilacji rąk woskiem

Zabieg przeprowadzany jest z wykorzystaniem gorącego wosku w plastrach. Kosmetyczka rozgrzewa każdy plaster w dłoniach, a następnie przykleja je na ręce i zdecydowanym ruchem zrywa. Ważny jest kierunek odrywania. Powinno się to odbywać w przeciwną stronę do wzrostu włosków. Pozostały na skórze wosk można usunąć oliwką lub specjalnym kremem po depilacji. Dzięki preparatom powstałe podrażnienia są łagodzone.

Wady i zalety zabiegu

Jedną z wad depilacji rąk woskiem jest ból, towarzyszący zabiegowi. Wprawdzie nie jest on tak duży, jak w przypadku np. depilacji nóg, jednak powoduje nieprzyjemne odczucie. Zabieg może też powodować zapalenie mieszków włosowych oraz uczulenie.

Zaletą depilacji rąk woskiem jest natomiast trwałość pożądanego efektu, który może utrzymywać się nawet przez 4 tygodnie. Do zalet zalicza się także czas trwania zabiegu. Depilacja woskiem rąk jest wręcz błyskawicznym zabiegiem.

Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonywania zabiegu?

Owszem, wyróżnia się kilka przypadków, w których nie zaleca się wykonywania depilacji rąk woskiem. Wśród nich wymienia się:

- alergie na wosk,

- stany zapalne skóry,

- świeże blizny i rany,

- rozszerzone naczynia włosowate,

- żylaki,

- podrażnienia posłoneczne.

Jaki koszt za depilację woskiem rąk?

Cena zabiegu w salonie kosmetycznym wynosi blisko 30 zł – 50 zł.