Depilacja woskiem - pośladki

Do niedawna depilacja miejsc intymnych stanowiła temat tabu. Dziś mówi się o niej powszechnie, ba nawet coraz więcej salonów kosmetycznych posiada w ofercie ten zabieg. Nadmierne owłosienie na pośladkach, które niegdyś wprawiało nas w dyskomfort, teraz może odejść w niepamięć. Coraz więcej osób decyduje się na depilację woskiem pośladków nie tylko ze względów estetycznych, lecz także z dbałości o własną higienę.

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja woskiem - pośladki

Czemu właśnie depilacja woskiem?

Zabieg wykonuje się za pomocą plastrów z gorącym woskiem. Wybierając zabieg depilacji brazylijskiej (a więc miejsc intymnych), należy wiedzieć, że obejmuje on także depilację pośladków. Uzyskany efekt utrzymuje się blisko 4 tygodnie, a regularnie wykonywane zabiegi są w stanie mocno osłabić włoski. Użycie maszynki nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ często powoduje podrażnienia. W dodatku szybko odrastające włoski kłują, powodując dyskomfort. Skóra w tym miejscu jest bardzo wrażliwa i podatna na różnego rodzaju infekcje.

Zabieg depilacji pośladków w salonie kosmetycznym

Około 3 tygodnie przed zabiegiem nie wolno golić miejsc przeznaczonych do depilacji woskiem. Nie zaleca się także korzystania z olejków i balsamów, ponieważ wówczas przeprowadzenie zabiegu jest znacznie bardziej utrudnione. Kosmetyczka rozpoczyna depilację, nakładając na skórę wosk za pomocą specjalnego aplikatora. Po tej czynności zdecydowanym ruchem zrywa plastry woskowe, razem ze zbędnym owłosieniem. Po wykonanym zabiegu kosmetyczka nakłada na skórę balsam łagodzący lub oliwkę, by uniknąć podrażnień. Depilacja woskiem pośladków nie jest przyjemnym zabiegiem. Da się odczuć spory ból, dlatego najlepiej zdecydować się na zabieg zaraz po zakończeniu miesiączki. Wówczas odporność na ból jest najwyższa.

Przeciwwskazania do depilacji pośladków

Z zabiegu depilacji woskiem pośladków nie powinni korzystać:

  • alergicy uczuleni na wosk,

  • chorzy na łuszczycę i niską krzepliwość krwi,

  • w przypadku obrzęków, świeżych ran i blizn oraz przy popękanych naczynkach.

Należy pamiętać także, że po wykonaniu depilacji pośladków nie powinno się korzystać przynajmniej przez kilka dni z solarium i sauny.

Depilacja pośladków – inne metody

Depilator – skuteczność depilacji jest wysoka, lecz towarzyszy jej ból. Można zakupić też depilator, który przeznaczony jest wyłącznie do miejsc intymnych. Z pewnością będzie sprawiał mniej bólu niż tradycyjny.

Depilacja kremem – zabieg powinien być wykonywany wyłącznie kremem z przeznaczeniem do miejsc intymnych.

Epilacja – to zabiegi typu elektroliza, depilacja laserowa czy enzymatyczna, które wykonane kilkakrotnie dadzą efekt trwale usuniętych włosków.

Cena za zabieg depilacji pośladków woskiem

Koszt zabiegu wyniesie nas ok. 30 zł – 70 zł.