Depilacja woskiem - plecy

Zabieg depilacji pleców z wykorzystaniem wosku przeznaczony jest przede wszystkim dla mężczyzn. Panowie, których natura hojnie obdarowała owłosieniem, mogą skutecznie się go pozbyć. Nie jest to jednak zabieg, który mężczyźni wykonują chętnie, chociaż widok mężczyzny w salonie kosmetycznym jest coraz częstszy. Wszystko przez to, że wielu z nich ma problem z samodzielnym usunięciem owłosienia z pleców.

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja woskiem - plecy

Jak wygląda depilacja woskiem pleców?

Na początek zalecane jest wykonanie peelingu. Dzięki tej czynności depilacja będzie znacznie dokładniejsza. Na oczyszczonej skórze kosmetyczka wykonuje depilację, używając do tego celu gorącego wosku. Jego działanie polega na rozgrzaniu meszka włosowego. Kolejny krok to zerwanie plastra, który wyrywa włosy razem z cebulkami. Pozostałe na skórze resztki wosku należy usunąć, np. oliwką lub preparatem do golenia. Otrzymane po zabiegu efekty utrzymują się ok. miesiąc.

Depilacja woskiem – wady i zalety

Największą wadą depilacji pleców woskiem jest ból. Co więcej, częsta depilacja z użyciem wosku może być przyczyną wrastania się włosków. Możliwe jest też wystąpienie zapalenia meszków włosowych.

Do zalet zaliczany jest przede wszystkim czas utrzymywania się efektu zabiegu. Zwykle wynosi on około miesiąca. Warto też pamiętać, że regularnie wykonywana depilacja, bardzo osłabia strukturę nowych włosków. Nie rosną one już tak intensywnie.

Czy depilacja woskiem boli?

To jest największy minus tego zabiegu. Depilacja pleców woskiem może być bolesna. Mężczyźni są niezwykle wrażliwi na ból, dlatego tak bardzo wzbraniają się przed tego typu zabiegami. Jednak ból jest chwilowy, natomiast uzyskany efekt rekompensuje go w zupełności.

Przeciwwskazania do depilacji woskiem

Zabiegu depilacji woskiem nie powinny wykonywać osoby:

  • ze świeżą opalenizną,

  • ze stanami zapalnymi skóry,

  • z zapaleniem meszków włosowych,

  • ze skłonnościami do przebarwień oraz alergicy.

Cena zabiegu

Zabieg depilacji pleców woskiem w salonie kosmetycznym kosztuje ok. 50 – 100 zł.