Depilacja woskiem - pachy

W dzisiejszych czasach dbanie o swój wygląd oraz higienę osobistą jest rzeczą pierwszorzędną. Rzadko zdarza się, żeby kobieta nie depilowała pach. Czynność ta stała się tak powszechna, że uznawana jest wręcz za jedną z podstawowych czynności higienicznych. Panie depilują pachy także ze względów estetycznych. Niestety włoski w tym miejscu bardzo szybko odrastają, a częste golenie jest uciążliwe. Na szczęście jest na to sposób – depilacja woskiem. Zabieg pozwoli nam uzyskać piękne i gładkie pachy na długo.

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja woskiem - pachy

Depilację woskiem pod pachami - na czym polega?

Skóra pod pachami jest bardzo delikatna. Przy częstym goleniu łatwo zauważyć, że jest ona podrażniona. Decydując się na depilację pach woskiem, należy liczyć się z tym, że zabieg będzie bolesny. Depilacja w salonie kosmetycznym z pewnością mniej zaboli niż próba samodzielnego usunięcia owłosienia. Kosmetyczka doskonale wie, w jaki sposób uśmierzyć ból.

Depilacja woskiem pod pachami - krok po kroku

Depilacja włosków pod pachami zwykle przebiega w dwóch etapach. Dzieje się tak, ponieważ włoski w tym miejscu rosną w różnych kierunkach. Specjalistka nakłada podczas zabiegu plaster z  gorącym woskiem na górną część pachy, po czym energicznym ruchem zrywa go w kierunku wzrostu włosków. W dolnej części pachy wykonuje tę samą czynność, lecz plaster zrywa w kierunku do dołu. Podczas zabiegu skóra powinna być napięta, dlatego należy podnieść rękę ku górze. Resztki wosku należy usunąć za pomocą oliwki. Po ukończonym zabiegu powinno się posmarować skórę pod pachami balsamem o działaniu chłodzącym. Zapobiegniemy wówczas podrażnieniom oraz nieco uśmierzymy ból.

Wady i zalety zabiegu

Największym minusem depilacji pach woskiem jest spory ból. Zabieg wywołuje również podrażnienia na delikatnej skórze pod pachami. Jeśli zostanie źle wykonany, skutkiem będą wrastające się włoski.

Największą z kolei zaletą zabiegu są piękne i gładkie pachy aż do 4 tygodni. Regularna depilacja powoduje, że skóra pod pachami jest gładsza, a włoski znacznie osłabione.

Przeciwwskazania do depilacji pach woskiem

Nie poleca się wykonywania zabiegu u osób:

  • chorujących na żylaki, cukrzycę,

  • posiadające stany zapalnych i ropnych,

  • mających świeże rany.

Zabiegu nie stosuje się też u alergików uczulonych na wosk.

Jaki koszt depilacji pach woskiem?

Zabieg wykonywany w  salonie kosmetycznym kosztuje ok. 20 zł – 50 zł.