Depilacja woskiem – nogi

Każda kobieta pragnie mieć gładkie nogi przez długi czas. Jednak golenie maszynką to tylko chwilowy rezultat. Metoda ta wymaga częstego stosowania, bowiem włoski bardzo szybko odrastają. Na szczęście jest kilka metod, dzięki którym można uzyskać efekt gładkich nóg na dłużej. Jednym z nich jest zabieg depilacji woskiem. Przekonaj się, dlaczego jest tak bardzo skuteczny.

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja woskiem – nogi

Depilacja nóg woskiem - jak się przygotować?

Zanim udamy się na zabieg depilacji nóg woskiem, powinno się wykonać peeling. Zaleca się użycie cukru. Czynność ta spowoduje, że wosk łatwiej będzie przyklejał się do włosków. Dzięki temu depilacja przebiegnie szybko i sprawnie. Alternatywą jest też sypki puder. Posypanie nim nóg również sprawi, że wosk przyklei się do włosków. Przed zabiegiem nie wolno nakładać na skórę nóg żadnych balsamów. Powinna być odtłuszczona. Zaleca się, aby depilacja woskiem wykonywana była zaraz po kąpieli.

Depilacja nóg woskiem krok po kroku

Na skuteczność zabiegu wpływa długość włosków. A więc, żeby depilacja woskiem przyniosła oczekiwany rezultat, włoski powinny mieć długość ok. 2 – 5 mm. Dozwolone jest samodzielne wykonanie zabiegu, jednak zaleca się wykonanie zabiegu w salonie kosmetycznym. Szczególnie kobiety z ciemnym owłosieniem na nogach (trudniej je usunąć). Specjalistka doskonale wie, w jaki sposób uśmierzyć ból. W dodatku zrobi to bardzo szybko. Depilację woskiem wykonuje się przy użyciu specjalnych plastrów, które najpierw należy rozgrzać w dłoniach. Następnie przykleja się plaster na skórę i wygładza w kierunku wzrostu włosków. Po chwili kosmetyczka gwałtownym ruchem zrywa plaster w kierunku przeciwnym. Resztki po wosku usuwane są oliwką lub kremem po goleniu. Rezultat w postaci gładkich nóg utrzymuje się do 4 tygodni.

Przeciwwskazania do depilacji nóg woskiem?

Istnieje kilka przeciwwskazań do tego typu depilacji. Nie zaleca się zabiegu osobom:

  • zmagającym się z żylakami,

  • chorującym na zapalenie mieszków włosowych,

  • ze stanem zapalnym skóry,

  • z rozszerzonymi naczyniami włosowatymi

  • posiadającymi poparzenia słoneczne.

Depilacji woskiem nie powinni wykonywać także alergicy mający uczulenie na wosk.

Koszt zabiegu

Za zabieg depilacji nóg woskiem wykonany w salonie kosmetycznym zapłacimy ok. 40 zł – 70 zł.