Depilacja woskiem – łydki

Ciągłe golenie nóg jest bardzo męczące. W dodatku włoski na łydkach są znacznie grubsze i mocniejsze, a dokładna depilacja wymaga nieco gimnastyki. Dlatego wiele kobiet decyduje się na zabieg depilacji woskiem. To bardzo skuteczna metoda, która przynosi znacznie dłużej utrzymujący się efekt, niż np. w przypadku golenia łydek maszynką.

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja woskiem – łydki

Golenie łydek woskiem - jak się przygotować?

Bardzo ważny jest wcześniejszy peeling. Wcale nie potrzebny jest w tym celu gotowy kosmetyk. Z powodzeniem można wykorzystać zwykły cukier, który mamy w domu. Depilacja po wykonanym peelingu jest bardziej skuteczna. Przed zabiegiem można użyć także sypkiego pudru, aby włoski lepiej się kleiły do wosku. Absolutnie nie powinno się przed zabiegiem nakładać na skórę balsamów ani olejków. Najlepiej, jeśli włoski mają długość ok. 2 – 5 mm. Wówczas depilacja przebiegnie sprawnie i da pożądany rezultat.

Depilacja łydek woskiem krok po kroku

Oczywiście zabieg można wykonać samodzielnie, jednak bezpieczniej jest udać się do salonu kosmetycznego. Specjalistka doskonale wie, jak uśmierzyć ból. Natomiast w domu możemy przeżyć katusze, zrywając plaster wosku z łydki. Kosmetyczka rozgrzewa plaster wosku w dłoniach, a następnie nakleja na łydkę. Wygładza powierzchnię w kierunku wzrostu włosków, po czym energicznym ruchem zrywa plaster w przeciwnym kierunku. Po wykonanym zabiegu resztki wosku usuwane są oliwką, która łagodzi podrażnienie. Depilacja woskiem pozwala nam cieszyć się rezultatem zabiegu aż przez 4 tygodnie. Czas utrzymujących się efektów w pełni rekompensuje dyskomfort, jaki może towarzyszyć zabiegowi.

Przeciwwskazania do depilacji woskiem

Zabiegu depilacji woskiem łydek nie powinno się wykonywać u osób:

  • które posiadają rozszerzone naczynia włosowate,

  • które mają żylaki,

  • ze świeżymi ranami,

  • posiadającymi stany zapalne skóry.

Nie zaleca się także zabiegu osobom z podrażnieniami słonecznymi i alergikom uczulonym na wosk.

Ile wynosi koszt zabiegu depilacji woskiem łydek?

W salonie kosmetycznym za depilację woskiem łydek zapłacimy ok. 35 zł – 70 zł.