Depilacja woskiem dla mężczyzn

W dzisiejszych czasach coraz więcej mężczyzn przykłada dużą wagę do estetycznego wyglądu. Niektórzy Panowie zostali hojnie obdarzeni przez matkę naturę nadmiernym owłosieniem. Dlatego coraz chętniej pojawiają się w salonach kosmetycznych i korzystają z zabiegu depilacji woskiem. Wielu Panów decyduje się też na samodzielną depilację, jednak ta przysparza więcej bólu. Gładkie pachy, estetycznie wyglądające plecy oraz pozbycie się owłosienia z miejsc intymnych, to najczęściej wykonywane depilacje.

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja woskiem dla mężczyzn

Depilacja woskiem dla mężczyzn - jak się przygotować?

Decydując się na samodzielne wykonanie depilacji woskiem, należy pamiętać, aby przed zabiegiem dokładnie oczyścić skórę. Zalecany jest prysznic bądź użycie żelu oczyszczającego. Dzięki temu można uniknąć podrażnień. W przypadku depilacji woskiem zabieg najlepiej wykonać w salonie kosmetycznym. Nie jest on bowiem przeznaczony do każdej części ciała. Depilację woskiem najczęściej stosuje się w celu usunięcia owłosienia z pach, brzucha, pleców oraz klatki piersiowej.

Depilacja pach i pleców woskiem krok po kroku

Przykry zapach spod pach u mężczyzn jest bardziej intensywny niż w przypadku kobiet. Wszystko przez większą aktywność fizyczną. Z tego względu wielu Panów decyduje się na zabieg depilacji pach. Efekty utrzymują się nawet do 4 tygodni. Zabieg rozpoczyna się oczyszczeniem skóry pach. Następnie kosmetyczka nakłada specjalny preparat i przykleja plaster wosku. Po chwili energicznym ruchem zrywa plaster w kierunku wzrostu włosów. Pozostałe na skórze resztki wosku należy zmyć oliwką. Depilacja pach woskiem to bolesny zabieg. W przypadku owłosienia na plecach zabieg wykonuje się na tych samych zasadach.

Depilacja miejsc intymnych u mężczyzn

Niejednokrotnie zdarza się, że mężczyźni decydują się na depilację miejsc intymnych. Powodem jest higiena. W tym przypadku depilacja woskiem nie jest wskazana. To zbyt delikatne miejsce, dlatego zabieg ten przeprowadza się za pomocą kremu do depilacji. Zwykle panowie wykonują ten zabieg samodzielnie. To bardzo prosta czynność. Na oczyszczoną skórę nakłada się krem do depilacji na kilka minut. Po upływie czasu należy usunąć preparat wraz z włoskami, a skórę przemyć wodą. I gotowe.

Koszt depilacji

Za depilację woskiem pach w salonie kosmetycznym trzeba zapłacić ok. 35 zł. Pozbycie się owłosienia z klatki piersiowej to już koszt ok. 50 zł – 70 zł. Natomiast cena depilacji woskiem pleców wynosi ok. 50 zł – 100 zł.