Depilacja woskiem - bikini brazylijskie

Depilacja miejsc intymnych jest bardzo popularna wśród kobiet. Bikini brazylijskie to depilacja całych miejsc intymnych. Nazwa narodziła się w Nowym Jorku i pochodzi od sióstr, które po raz pierwszy wykonały ten zabieg w swoim salonie kosmetycznym. Siostry te są Brazylijkami, stąd też wzięła się nazwa zabiegu.

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja woskiem - bikini brazylijskie

Jak się przygotować do depilacji bikini?

Aby móc poddać się zabiegowi depilacji brazylijskiej, włoski powinny mierzyć około 1 cm. Dlatego ważne jest, aby nie golić miejsc intymnych na dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem. Przed zabiegiem należy zadbać o higienę, ale nie wolno stosować żadnych kremów czy balsamów. Najlepszym etapem na depilację brazylijską jest okres kilku dni po menstruacji. Wtedy próg bólu jest zdecydowanie wyższy.

Przebieg depilacji bikini woskiem

W salonie otrzymasz jednorazową bieliznę, dzięki czemu zabieg nie będzie dla Ciebie tak wielkim dyskomfortem. Kosmetyczka podczas depilacji odkrywa jedynie fragmenty skóry. Do depilacji używa się ciepłego wosku, który po nałożeniu na skórę zostaje zerwany wraz z włoskami. Wprawiona kosmetyczka potrafi zrobić to profesjonalnie i szybko, dzięki czemu ból w czasie usuwania włosków jest mniejszy. Jeśli po zerwaniu paska na skórze zostanie kilka włosków, kosmetyczka usunie je przy użyciu pęsety. Po zakończonym zabiegu nakłada się środek łagodzący podrażnienia.

Wady i zalety depilacji brazylijskiej woskiem

Do zalet zalicza się oczywiście efekt, który utrzymuje się 3-5 tygodni. Jeśli zabiegi będziesz wykonywała regularnie, włoski będą rosły jeszcze wolniej, staną się rzadsze i zdecydowanie słabsze. Do wad zaliczamy dyskomfort związany z bólem oraz fakt, że zabieg trzeba powtórzyć po kilku tygodniach. Nie możesz poddać się zabiegowi, jeśli masz skłonność do pękających naczynek lub Twój próg bólu jest bardzo niski.

Czego nie robić po zabiegu?

Po depilacji brazylijskiej bikini nie wolno się opalać oraz korzystać z sauny. Miejsca intymne będą delikatne i wrażliwe, więc należy dbać o nie z ostrożnością. Stosuj delikatne płyny do higieny miejsc intymnych nie zawierających w swoim składzie alkoholu i mydła.

Koszt zabiegu

Depilacja brazylijska woskiem to koszt około 100 złotych.