Depilacja woskiem - bikini

Depilacja bikini stała się już powszechnie praktykowana. Szczególnie wraz z nadejściem lata decydujemy się wydepilować te partie ciała. Warto pamiętać, że skóra w miejscu bikini jest bardzo wrażliwa i częste traktowanie jej maszynką powoduje podrażnienia, a efekt utrzymuje się krótko. Można jednak pozbyć się włosków z bikini na dłużej, wykonując depilację woskiem. Efekty utrzymają się przez kilka tygodni.

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja woskiem - bikini

Depilacja bikini i jej rodzaje

Zabieg depilacji bikini dzieli się na dwa rodzaje:

- depilacja płytka,

- depilacja brazylijska,

Depilacja płytka jest zabiegiem, podczas którego usunięte zostają tylko te włoski, które znajdują się poza linią majtek. W depilacji brazylijskiej, zwanej również głęboką, usuwa się wszystkie włoski z miejsc intymnych.

Przygotowanie do depilacji bikini woskiem

Wosk najlepiej usuwa włoski mierzące od 0,50 do 1,00 cm. Przed depilacją trzeba je trochę zapuścić. Skóra bikini musi być czysta i niepodrażniona. Warto też zrezygnować z opalania się.

Przebieg depilacji woskiem - bikini

Depilację woskiem miejsc intymnych warto wykonać w salonie kosmetycznym. Szczególnie jeśli interesuje nas bikini brazylijskie. W salonie otrzymasz jednorazową bieliznę, a depilacja odbywać się będzie fragmentami. Jest to zatem zabieg komfortowy. Kosmetyczka nałoży na fragment depilowanej skóry ciepły wosk. Następnie przy użyciu bawełnianych pasków zrywa go szybkim i zdecydowanym ruchem. W ten sposób włoski usuwane są wraz z cebulką. Jeśli jakieś włoski zostaną, usuwane są przy pomocą pęsety. Depilacja bikini wykonana w salonie pozwala cieszyć się gładkością nawet do 4 tygodni. Warto pamiętać, że po depilacji woskiem włoski mogą wrastać. Dlatego ważne są regularne peelingi depilowanych partii ciała.

Czy depilacja bikini woskiem boli?

W trakcie depilacji włoski wyrywane są wraz z cebulką. W zależności od progu bólu osoby u której zabieg jest wykonywany, może on być bolesny. Najlepiej jeśli wcześniej skonsultujesz się z dobrą kosmetyczką, która dobierze metodę depilacji. Według badań, w czasie miesiączki próg bólu u większości kobiet się podnosi. Doskonałym momentem na depilację będzie więc okres kilka dni po przebytej miesiączce.

Przeciwwskazania do depilacji bikini woskiem

Do kluczowych należą:

  • alergia na wosk,

  • świeże rany lub blizny,

  • popękane naczynka,

  • żylaki,

  • niska krzepliwość krwi,

  • łuszczyca,

  • obrzęki,

  • cukrzyca.

Przed przystąpieniem do depilacji bikini woskiem, warto porozmawiać z kosmetyczką.

Koszt zabiegu

Depilacja płytka bikini to koszt około 40 złotych, za brazylijską zapłacisz około 100 złotych.