Depilacja pastą cukrową - wąsik

U niektórych kobiet pojawia się ciemne i nadmierne owłosienie nad górną wargą, które potocznie nazywamy "wąsikiem". Nierzadko jest to efekt choroby, np. tarczycy, problemów z narządami rodnymi lub hormonami. Może też być kwestią genetyczną. Najczęściej dotyka on brunetki o ciemniejszej karnacji. Nieestetyczny wąsik można jednak usunąć na dłuższy czas za pomocą pasty cukrowej. Depilacja wąsika u kobiet uwalnia je od niepotrzebnych kompleksów.

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja pastą cukrową - wąsik

Skład pasty cukrowej

Pasta cukrowa do depilacji jest naturalnym produktem. Powstaje z cukru, wody oraz soku z cytryny. Można dodać również zioła, które wpłyną kojąco na delikatną skórę. W przypadku depilacji wąsika lepiej pozostać przy podstawowych trzech składnikach. Pastę można dostać praktycznie w każdej drogerii, ale bez trudu można ją przygotować w domu. Z uwagi na naturalne pochodzenie nadaje się dla alergików oraz osób z wrażliwą skórą. Nie podrażnia tak jak wosk i nie uczula.

Jak wydepilować wąsik pastą cukrową?

Gotową pastę należy najpierw mocno podgrzać, aż do uzyskania 100 stopni, a następnie ostudzić do temperatury ciała. Wówczas osiągnie kleistą i gęstą konsystencją. Wystudzenie pasty jest bardzo ważne, bo zbyt gorącą można poparzyć delikatną skórę nad górną wargą. Niewielką ilość pasty nakładamy na wąsik i rozciągamy ją po całej linii zbędnego owłosienia. Koniecznie pod włos! Następnie po krótkiej chwili, kiedy włoski dobrze się wtopią w pastę, szybkim ruchem zrywamy pastę w kierunku, w którym rosną włoski. Pozostałości można usunąć za pomocą czystej, letniej wody. Skóra nad górną wargą będzie delikatna i gładka przez najbliższe 4-6 tygodni.

Wosk czy pasta cukrowa?

Wosk, jak i pasta cukrowa dają podobne efekty depilacji. Niemniej jednak wosk może bardziej podrażniać, a nawet uczulać. Pasta jest delikatniejsza, nie uczula, a włoski wyrywane są zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, więc jest też mniej bolesna.

Jak można jeszcze walczyć z wąsikiem?

Często kobiety usuwają włoski pęsetą. Tymczasem jest to czasochłonny zabieg i do tego nie daje wymiernych efektów. Depilacja pastą cukrową usuwa wszystkie włoski wraz z cebulką i pozostawia skórę gładką na kilka tygodni. Można również skorzystać z innowacyjnych metod, takich jak depilacja laserowa, która usuwa włoski na zawsze. Pod żadnym pozorem nie powinnaś używać maszynki do pozbycia się owłosienia z górnej wargi. Przyniesie to odwrotny skutek. Włoski będą rosły mocniejsze i ciemniejsze.

Cena

Depilację wąsika pastą cukrową można wykonać w salonie kosmetycznym. Koszt zabiegu waha się w granicach 20-50 zł.