Depilacja pastą cukrową - uda

Jedwabiście gładka skóra na udach to pragnienie każdej kobiety. Uciążliwa depilacja maszynką czy kremem nie przynosi długotrwałych efektów. Owłosienie ud jest słabsze niż łydek, dlatego warto rozważyć opcję usunięcia włosków przy użyciu pasty cukrowej. Efekty depilacji utrzymują się do czterech tygodni.

Pokaż w mojej okolicy »
Depilacja pastą cukrową - uda

Czym jest pasta cukrowa?

Do zabiegu wykorzystuje się produkt, który pochodzi wyłącznie z naturalnych składników. Aby ją wykonać, wystarczy połączyć cukier z wodą i sokiem z cytryny. Podgrzewana przez odpowiedni czas masa, zacznie przypominać klejący się karmel. Można również pójść na łatwiznę i kupić gotową pastę w drogerii. Jeszcze prościej jest po prostu skorzystać z salonu kosmetycznego, gdzie wykonują zabiegi depilacji pastą cukrową.

Jak wygląda depilacja pastą cukrową?

Przed zabiegiem skóra nie może być tłusta. Nie używamy więc balsamów przynajmniej na 2 dni przed planowaną depilacją. W salonie kosmetyczka może dodatkowo odtłuścić skórę ud tonikiem. Pastę należy najpierw podgrzać (do stu stopni), a potem wystudzić do temperatury ciała. Niewielką jej ilość rozprowadzamy na udach, kierując się w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. Kiedy pasta lekko zastygnie, zrywamy ją szybkim ruchem. Kierunek zerwania ma tutaj znaczenie. Nie robimy tego pod włos, tylko zrywamy ją z włosem. W ten sposób nie podrażniamy skóry, a włoski wychodzą wraz z cebulką. Efekt depilacji utrzymuje się nawet do 4 tygodni.

Jak się przygotować do zabiegu?

Jak już wspomnieliśmy, nie stosujemy żadnych kremów na 2 dni przed zabiegiem. Uda powinny być czyste, a skóra niepodrażniona. Nie należy też wykonywać depilacji na świeżo opalonych udach. Włoski do depilacji powinny mieć około 0,5 cm długości.

Czy depilacja pastą cukrową boli?

Zabieg depilacji pastą cukrową ud wykonywany w salonie sprawia zdecydowanie mniej bólu niż depilacja woskiem czy depilatorem elektrycznym. Pasta cukrowa okleja włoski, nie przykleja się do skóry, a co za tym idzie, nie powoduje podrażnień. Delikatnie oczyszcza skórę z martwego naskórka, pozostawiając uda jedwabiście gładkie.

Przeciwwskazania

Depilacji pastą cukrową nie można wykonać jeśli:

  • mamy świeże rany na udach,

  • posiadamy brodawki,

  • mamy poparzenia słoneczne.

Poza tym nie ma żadnych innych przeciwwskazań. Pasta cukrowa nie uczula, więc jest odpowiednia dla alergików. Sprawdza się również dla osób z wrażliwą skórą naczynkową.

Wosk a pasta cukrowa?

Choć zabiegi mogą być do siebie podobne i dają ten sam efekt, to jednak depilacja pastą cukrową jest lepszym wyborem. Jest mniej bolesna, podrażnienia po zabiegu są zdecydowanie mniejsze i co najważniejsze, pasta cukrowa nie uczula.

Cena

Depilacja ud pastą cukrową to koszt rzędu 80 złotych.